Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał markety z kosmetyków i perfum. Prokurator zastosował policyjny dozór

Prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju wobec mieszkańca powiatu iławskiego. Mężczyzna kradł kosmetyki i perfumy, które następnie sprzedawał. 21-latek z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za kradzieże w marketach z kosmetykami.  W trakcie czynności przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer sklepowego monitoringu. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że za znikaniem perfum i kosmetyków ze sklepowych półek odpowiada 21-latek. Zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu. I tak w piątek (29.03.2024 r.) policjanci z iławskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mieszkańca Iławy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 6 zarzutów 21-latkowi. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Straty marketów to prawie 10 000 zł.

Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował wobec mieszkańca Iławy policyjny dozór, zobowiązał go do stawiennictwa 4 razy w tygodniu w jednostce policji, musi informować o wyjeździe powyżej 5 dni. Ma również zakaz opuszczania kraju i wydania dokumentu zezwalającego na taki wyjazd.

(jk/rj)

Powrót na górę strony