Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pijany sternik pływał po Jeziorze Drwęckim

Przed sądem odpowie mieszkaniec Radomia, którego zatrzymali ostródzcy wodniacy na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu pływał łodzią motorową. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 19–letni sternik miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj policyjni wodniacy przy pomocy łodzi motorowej patrolowali teren Jeziora Drwęckiego. Przed godziną 19.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli sternika łodzi motorowej. W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów, poczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia. Okazało się, że 19–letni mieszkaniec Radomia miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

19-latek, który w takim stanie zabrał na łódź troje swoich znajomych, zakończył  swój „rejs” w komendzie. Tłumaczył, że po obiedzie wypił dwa piwa i chciał jeszcze przepłynąć się motorówką, gdyż właśnie kończył mu się urlop. Teraz 19-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Od początku sezonu jest już 10 pijany sternik zatrzymany na wodach Warmii i Mazur.

bb/in

Powrót na górę strony