Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie pociągu z osobówką na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Dobre Miasto doszło do zdarzenia z szynobusem i osobowym volvem. W jego wyniku dwie osoby trafiły do szpitala.

W czwartek (07.02.2024) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Mała w gminie Dobre Miasto z udziałem pociągu relacji  Braniewo-Olsztyn i osobowego volvo.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni kierująca volvo nie zastosowała się do znaku ,,STOP” i wjechała na torowisko. W wyniku zdarzenia 23-letnia kierująca i 21-letnia pasażerka auta trafiły do szpitala. Jedna z nich została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno maszynista pociągu, jak i kierująca autem byli trzeźwi.
Ruch pociągów w tym miejscu był zablokowany. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

(aj/rj)

  • miejsce zdarzenia
  • miejsce zdarzenia
Powrót na górę strony