Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gramy razem w największej orkiestrze świata! 32. Finał WOŚP

To już 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Policjanci w całej Polsce pomagają, chronią i wspierają organizatorów sztabów oraz wolontariuszy oraz aktywnie włączają się do działań fundacji. Już teraz sprawdźcie jak na Warmii i Mazurach gramy razem w największej orkiestrze świata!

Film Zaproszenie od policjantów z Warmii i Mazur uczestniczących w finale WOŚP

Opis filmu: Zapowiedź policjantów uczestniczących w finale

Pobierz plik Zaproszenie od policjantów z Warmii i Mazur uczestniczących w finale WOŚP (format mp4 - rozmiar 10.94 MB)

Tegoroczny główny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaplanowany na niedzielę 28 stycznia na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie. To stamtąd przez cały dzień organizatorzy połączą się ze sztabami WOŚP w całym kraju.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów, którzy przygotowali też porady dla darczyńców i wolontariuszy, jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas finału. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej „Policjanci grają z WOŚP” oraz Konferencja przed 32. finałem WOŚP.

Funkcjonariusze w trakcie służby zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących. Jednak nie tylko!

32. Finał WOŚP to również okazja do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie imprez odbywających się w całym kraju. Policjanci nie tylko porozmawiają o bezpieczeństwie, ale także zaprezentują specjalistyczne pojazdy służbowe i sprzęt służbowy.

Policjanci z Warmii i Mazur również zadbali o policyjne atrakcje i wsparcie dla regionalnych sztabów WOŚP

Na aukcję charytatywną WOŚP trafił wielki kosz gadżetów, przygotowany przez policjantów i pracowniów KWP w Olsztynie. Zachęcamy do licytowania na stronie internetowej aukcji charytatywnej na rzecz WOŚP.

  • Kosz z gadżetami przygotowany przez KWP w Olsztynie
    Kosz z gadżetami przygotowany przez KWP w Olsztynie

W Olsztynie w niedzielę (28.01.2024) jesteśmy w dwóch lokalizacjach:

  • w godz. 10:00 – 13:00 widzimy się w Kortosferze (przygotowane przez policjantów zabawy edukacyjne dla najmłodszych, prezentacja służbowego sprzętu, edukacja w zakresie bezpieczeństwa na drodze, stoisko informacyjne dla kandydatów do policji oraz występ członków Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego)
  • w godz. 13:30 – 17:00 jesteśmy w i przed Halą Urania (przed halą prezentacja radiowozów, a wśród nich lekki transporter opancerzony kontrterrorystów, czyli tzw. Dzik, natomiast w holu głównym hali przygotowane przez policjantów zabawy edukacyjne dla najmłodszych, prezentacja służbowego sprzętu, edukacja w zakresie bezpieczeństwa na drodze, stoisko informacyjne dla kandydatów do policji oraz pokaz instruktażowy z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej, przygotowany przez policyjnych ratowników medycznych).

W obu lokalizacjach uczestnikom spotkania będzie towarzyszył sympatyczny i zawsze skory do bezpiecznej zabawy Sierżant Bóbr!

Ponadto reprezentacja policjantów KWP w Olsztynie uczestniczy w turnieju charytatywnym piłki nożnej, który zaplanowany został w hali sportowej L.O. 5 w Olsztynie o godz. 10:00.

Policjanci z Warmii i Mazur grają w 32. Finale WOŚP:

KPP w Ełku

KPP w Gołdapi

KPP w Iławie

KPP w Kętrzynie

KPP w Mrągowie

KPP w Nowym Mieście Lubawskim

KMP w Olsztynie

KPP w Ostródzie

KPP w Piszu

KPP w Szczytnie

KPP w Węgorzewie

(tm)

  • Plakat finału
    Plakat finału
Powrót na górę strony