Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał „po kebaby” mając ponad 2,6 promila w organizmie

Zdarza się, że tłumaczenie kierujących, którzy podjęli nieodpowiedzialną decyzję o tym, aby wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, zaskakuje nawet policjantów. Lidzbarscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jak tłumaczył, kierował w stanie nietrzeźwości z powodu potrzeby odebrania zamówionych kebabów.

W czwartek (11.01.2024 r.) po godzinie 17:00 w Lidzbarku Warmińskim na ul. Legionów policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński, od którego w rozmowie policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad… 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że przyjechał do Lidzbarka Warmińskiego, z miejscowości oddalonej o kilka kilometrów aby odebrać zamówione w jednym z lokali gastronomicznych kebaby. Jak widać głód okazał się być silniejszy od zdrowego rozsądku, poczucia odpowiedzialności oraz grożącej za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości kary. Teraz 39-latek stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczył się z popełnionego przestępstwa drogowego. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(bsz/tm)

Powrót na górę strony