Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka za kierownicą, a w aucie 13-miesięczne dziecko

W nocy policjanci piskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus. Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kobieta jechała z 13-miesięcznym synkiem. Dziecko spało w foteliku na przednim siedzeniu, gdzie przypięte było pasami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 37-latka odpowie przed sądem.

Minionej nocy (10/11 stycznia br.) policjanci piskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej w Piszu samochód marki Ford Focus. Kierowała nim 37-letnia mieszkanka piskiej gminy. Od kobiety wyraźnie czuć było alkohol. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. W samochodzie na przednim siedzeniu w foteliku spał jej 13-miesięczny synek. Dziecko przypięte było pasami. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że ma problemy rodzinne i dlatego w środku nocy wyjechała z domu zabierając ze sobą najmłodsze dziecko.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Samochód i dziecko przekazali wskazanej przez nią osobie. W dalszej kolejności 37-latkę czeka sprawa w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(asz/kh)

Powrót na górę strony