Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała na sprzedaż robota kuchennego i telefony komórkowe - usłyszała zarzut

Dzięki działaniom policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i przeprowadzonemu dochodzeniu do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 35-letniej mieszkance Krakowa. Kobieta jest podejrzana o oszustwa internetowe. Łączna wartość strat to ponad 9 tysięcy złotych. Okazało się, że kobieta będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili dochodzenie, którego celem było wyjaśnienie oszustw internetowych. Sprawa miała swój początek w drugiej połowie lutego 2023 roku. Policjanci otrzymali sygnały, że pewna osoba miała umieszczać na jednej ze stron ogłoszeniowych – oferty dotyczące sprzedaży m.in. markowego robota kuchennego, czy telefonów komórkowych różnych marek, wprowadzając w błąd co do wywiązania się z umowy kupna-sprzedaży. W rzeczywistości przedmioty, mimo uiszczonej opłaty nigdy nie trafiły do kupujących. Pokrzywdzone w tej sprawie zostały 2 osoby, pochodzące z podolsztyńskiej i podkrakowskiej miejscowości. Na podstawie otrzymanych informacji policjanci ustalili, że za przestępstwami stać może 35-letnia mieszkanka Krakowa. Na podstawie zebranego materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzut oszustwa. 35-latka będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości była karana za podobne przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozić jej może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób postanowi zakupić wymarzone prezenty przez Internet. Niestety, tak jak w świecie realnym, tak i wirtualnym okres przedświąteczny, jest to czas wzmożonej aktywności oszustów. Szczególnie teraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transakcji internetowych.

Zachęcamy do zapoznania się z profilaktycznym komunikatem na stronie: https://policja.pl/pol/aktualnosci/239477,Bezpieczne-zakupy-swiateczne.html

(pż/kh)

Powrót na górę strony