Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Leżał na mrozie. Dzięki reakcji przechodnia, otrzymał pomoc na czas

Policjanci interweniowali wobec leżącego na chodniku nietrzeźwego mężczyzny, któremu ujemna temperatura i trudne warunki pogodowe zagrażały życiu. Pomoc przyszła na czas dzięki reakcji przechodnia, który nie był obojętny na los mężczyzny i o zdarzeniu poinformował policję.

Ujemna temperatura, chłód, śnieg to warunki, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu osób, które szczególnie są narażone na wychłodzenie z uwagi na swoją nieporadność, brak lokalu mieszkalnego czy spożywanie alkoholu. We wtorek (5.12.2023 r.) dzięki reakcji przechodnia, policjanci z Lidzbarka udzielili pomocy mężczyźnie, który leżał na chodniku przy jednej z ulic w Lidzbarku znajdując się w stanie upojenia alkoholowego. 39-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na okoliczności zagrażające zdrowiu i życiu mężczyzny policjanci przetransportowali mężczyznę i osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.   
Policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby, których życie lub zdrowie z uwagi na warunki pogodowe może być zagrożone. Szczególnie należy wykazywać zainteresowanie osobami starszymi samotnie zamieszkującymi, nieporadnymi życiowo, bez lokalu mieszkalnego, które nadużywają alkoholu. To one właśnie z uwagi na swoją sytuację życiową mogą wymagać naszego większego zainteresowania, gdyż najczęściej same wstydzą się prosić o pomoc.

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony