Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Sprawca 9. kradzieży mieszkaniowych zatrzymany przez policjantów

Ełccy policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który na przełomie maja i czerwca br. na terenie miasta okradł 9 mieszkań. Sprawca, wykorzystując uchylone okna zostawione przez właścicieli mieszkań, wchodził do środka i wynosił stamtąd wartościowe przedmioty. Jego łupem padły pieniądze, laptopy, tablety, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, biżuteria, telewizor, a nawet słodycze i alkohol. Łączna wartość stara to ponad 20.000 zł. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Okazało się, że był on już wcześniej karany za kradzieże, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali także 28-letniego mieszkańca Ełku który kupował od 26-latka skradzione rzeczy wiedząc o tym, że pochodzą one z kradzieży.

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży ełccy policjanci otrzymali pod koniec maja bieżącego roku. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że sprawca, pod nieobecność domowników wszedł do mieszkania przez uchylone okno i zabrał telewizor, biżuterię oraz pieniądze. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 9.000 zł.

Niestety, w kolejnych dniach, policjanci otrzymywali następne zgłoszenia o kradzieżach dokonywanych w podobny sposób. Funkcjonariusze nieustannie pracowali nad wyjaśnieniem tych spraw.

Policjanci kryminalni wykonując szereg czynności dochodzeniowo-śledczych i operacyjnych ustalili, że kradzieży tych dopuścił się 26-letni mieszkaniec Ełku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna okradł 9 mieszkań na terenie miasta. Za każdym razem wchodził do środka wykorzystując uchylone okno. Łupem sprawcy padły pieniądze, laptopy, tablety, aparat fotograficzny, telefon komórkowy, biżuteria, telewizor, a nawet słodycze i alkohol. Łączna wartość start to ponad 20.000 zł.
 
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów. 26-latek przyznał się do kradzieży. Tłumaczył się, że kradł, żeby zdobyć pieniądze na narkotyki. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Okazało się, że był on już wcześniej karany za kradzieże, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy. Teraz grozi mu kara 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali także 28-letniego mężczyznę, który kupował od 26-latka skradzione przedmioty, wiedząc o tym, że pochodzą one z kradzieży.  Mężczyzna już usłyszał za to zarzuty. Za paserstwo grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Dodatkowo, w momencie zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki. Środki odurzające policjanci znaleźli także w jego mieszkaniu. Łącznie zabezpieczono prawie 1,5 grama mefedronu i 3 gramy marihuany. Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą wstępne wyniki badań świadczące o tym, że są to narkotyki, mężczyzna odpowie także za posiadanie środków odurzających. Grozi mu za to kara  pozbawienia wolności do lat 3.

ak/af

Powrót na górę strony