Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca uporczywego nękania i czynnej napaści na policjantów trafił do aresztu

Zarzut uporczywego nękania, kradzieży z włamaniem i usunięcia dokumentów, nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań, czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz uszkodzenia pojazdu służbowego usłyszał 41-letni mieszkaniec Olsztyna, zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Nidzicy. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (17.11.2023 r.) do aresztu trafił 41-latek zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego KPP w Nidzicy na terenie Olsztyna. Mężczyzna był podejrzewany o przestępstwa popełnione na szkodę swojej byłej partnerki z powiatu nidzickiego i jej najbliższych.

W toku czynności ustalono, że mężczyzna od około 2 lat uporczywie nękał swoją byłą partnerkę oraz jej najbliższych, groził im pozbawieniem życia, nachodził ich i dokonywał szkód w ich miejscu zamieszkania. Dodatkowo, w październiku br., oferując pieniądze, nakłaniał inną osobę do składania fałszywych zeznań oraz włamał się do mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzonych i dokonał kradzieży biżuterii, pieniędzy, sprzętu elektronicznego, karty bankomatowej oraz usunął dokumenty dotyczące prowadzonych postępowań. Ponadto, w minionym tygodniu (15.11.2023 r.) podczas zatrzymania na terenie Olsztyna dokonał czynnej napaści na 2 nidzickich policjantów Wydziału Kryminalnego próbując uderzyć ich swoim pojazdem oraz uszkodził nieoznakowany samochód policyjny.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie 41-latkowi 5 zarzutów i skierowanie przez Policję i Prokuraturę Rejonową w Nidzicy wniosku o tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Nidzicy. W piątek (17.11.2023 r.) Sąd zastosował wnioskowany środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy, a mężczyzna jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)

  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta
  • zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta

Film zatrzymany_mezczyzna.mp4

Pobierz plik zatrzymany_mezczyzna.mp4 (format mp4 - rozmiar 24.7 MB)

Powrót na górę strony