Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur
Nieodpowiedzialnych kierujących nie brakuje na naszych drogach. Dlatego policjanci codziennie eliminują ich z naszych dróg, wyciągając surowe konsekwencje. Pomimo licznych apeli do użytkowników dróg o zachowanie rozwagi i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które łamią obowiązujące zasady. W miniony weekend (13-15.10.2023 r.) na Warmii i Mazurach doszło do 6 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 12 zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 125 kolizji i ujawnili 32 nietrzeźwych kierujących.
Bartoszyce
W piątek (13.10.2023 r.) po godz. 15:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki w Wągródce w gminie Górowo Iławeckie zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jadąc vw przekroczył prędkość. Już w czasie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie AlkoSensorem potwierdziło przypuszczenia policjantów wskazując, że 55-latek jest nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło ponad 0,6 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy stracił prawo jazdy, a za wykroczenie przekroczenia dozwolonej prędkości został ukarany mandatem. Czekają go kolejne, znacznie surowsze konsekwencje popełnionego przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Działdowo
Policjanci ruchu drogowego z Działdowa zatrzymali na ulicy Olsztyńskiej w Działdowie kierującego pojazdem marki Opel Corsa w związku z przekroczeniem prędkości. Zdarzenie miało miejsce w piątek (13.10.2023 r.). Podczas kontroli kierującego pojazdem 36-latka okazało się, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Wobec kierującego sporządzono dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.
W sobotę (14.10.2023 r.) w Grzybinach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca gminy Dąbrówno, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie 39-latka. Policjanci uniemożliwili kierującemu jednośladem dalszą podróż. Teraz ze swojego postępowania mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.
Kolejnego nietrzeźwego kierowcę jednośladu policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Klęczkowo w gminie Działdowo. W tym przypadku 51-letni rowerzysta miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Następnie w miejscowości Żabiny w gminie Rybno policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierującego rowerem. 41-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 1,5 promila. Podobnie, jak u poprzednika kierującemu rowerem uniemożliwiono dalszą jazdę i wystawiono mu mandat w wysokości 2500 złotych.
W tym samym dniu na terenie gminy Iłowo-Osada policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów. Według ustaleń policjantów, kierujący pojazdem mercedes nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania i uderzył w znajdujący się za nim pojazd marki VW. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawcę kolizji, 18-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada, policjanci ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych i nałożyli na niego10 punktów karnych.
Również na terenie gminy Iłowo-Osada w Iłowie patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego pojazdem marki opel. Siedzący za kierownicą auta 58-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i sporządzili wobec niego dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu.
Z kolei na terenie Działdowa policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, gdzie obrażeń doznała nieletnia kierująca hulajnogą. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 18-letni kierujący samochodem osobowym marki Seat Leon zbliżając się do prawidłowo oznakowanego i oświetlonego przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności i uderzył w zjeżdżającą z przejścia na hulajnodze elektrycznej 14-latkę. Pokrzywdzoną z ogólnymi obrażeniami karetka pogotowia przetransportowała do szpitala w Olsztynie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.
Giżycko
W piątek (13.10.2023 r.) policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, gdzie kierowca renaulta zjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali pojazd w rowie, a za kierownicą siedział mężczyzna. W trakcie rozmowy kierowca był arogancki i agresywny, nie wykonywał poleceń. W trakcie czynności policjanci ustalili, że kierujący to 33-letni mieszkaniec gminy Wydminy, który nie posiadał uprawnień do kierowania i miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Od mężczyzny był wyczuwalny zapach alkoholu. Z uwagi na to, że 33-latek odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, została od niego pobrana krew do badania.
Kolejny nietrzeźwy kierowa został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ulicy Mickiewicza. Kierujący podróżował z czterema pasażerami. W trakcie kontroli przyznał, że pił alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu. Po sprawdzeniu danych okazało się, że nie posiada również uprawnień do kierowania.
Natomiast trzeci nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na trasie Siedliska-Sucholaski gm. Miłki. 35-latek jechał mercedesem, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W trakcie minionego weekendu policjanci przeprowadzili 102 kontrole drogowe. 21 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. 4 kierowców wykonało nieprawidłowy manewr wyprzedzania, a inni kierowcy nie ustąpili pierwszeństwa przejazdu, czy też stali w miejscu objętym zakazem postoju. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 69 kierowców, 3 z nich było pijanych. Zatrzymali także 6 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu i brak badań technicznych.
Mrągowo
W sobotę (14.10.2023 r.) przed godz. 15:00 mrągowscy policjanci zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na obwodnicy Mrągowa. Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 68-letni kierujący pojazdem kia nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania, w wyniku czego najechał na tył prawidłowo jadącego pojazdu volkswagen. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.
Tego samego dnia po godz. 22:00 na prostym odcinku drogi, na trasie pomiędzy Mikołajkami a Woźnicami, 66-letniemu kierującemu pojazdem kia przed pojazd wybiegła sarna. Mężczyzna nie zdążył zareagować, na skutek czego doszło do zderzenia ze zwierzęciem. Kierujący kią nie doznał żadnego urazu.
W niedzielę (15.10.2023 r.) po godz. 16:00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został poinformowany o zderzeniu dwóch pojazdów w Mrągowie na ul. Przemysłowej. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że 58-letni kierujący pojazdem dacia jadąc ul. Lubelską wykonując manewr skrętu w lewo w ul. Przemysłową nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd kia, którym kierował 66-letni mężczyzna. Żadna z podróżujących osób nie doznała obrażeń, wobec czego zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca został ukarany mandatem.
Kolejne zdarzenie z udziałem dzikiej zwierzyny miało miejsce w poniedziałek (16.10.2023 r.) przed godz. 7:00 w miejscowości Pełkowo. Kierującemu oplem również przed pojazd wybiegła sarna. Mimo szybkiej reakcji, mężczyzna nie zdążył wyhamować i uderzył prawą stroną pojazdu w zwierzę. Osoby podróżujące nie doznały obrażeń.
W poniedziałek (16.10.2023 r.) po północy w Mikołajkach na ul. Kolejowej policjanci z Komisariatu Policji w Mikołajkach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd kia. W rozmowie z kierowcą wyczuli wyraźny zapach alkoholu, wobec czego sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że 32-letni mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W tym momencie jego podróż na fotelu kierowcy się zakończyła, a pojazd został przekazany osobie przez niego wskazanej. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 oraz dolegliwe konsekwencje finansowe.
Nidzica
W piątek (13.10.2023 r.) około godz. 12:30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 67-latka, który przemieszczał się rowerem ulicami Nidzicy. Kierujący jednośladem został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego mandatem w kwocie 2500 złotych.
W sobotę (14.10.2023 r.) oficer dyżurny nidzickiej jednostki Policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło około godz. 9:30 na ul. Sprzymierzonych w Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynika, że 51-latek kierujący busem marki citroen potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 72-letnią kobietę. Piesza na skutek doznanych urazów została przetransportowana do szpitala w Działdowie. W trakcie czynności policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Na miejscu pracowała również grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego.
W niedzielę (15.10.2023 r.) około godz. 22:30 policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej 41-letniego kierującego samochodem marki renault przemieszczającego się drogą wojewódzką W604. Mężczyzna został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 2,1 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia (15.10.2023 r.) policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania dróg gminy Janowiec Kościelny, ujawnili w jednej z miejscowości nietrzeźwego rowerzystę. 62-letni mieszkaniec gminy Janowiec Kościelny został przebadany na stan trzeźwości. Otrzymany wynika wykazał, że w jego organizmie krąży promil alkoholu. Ponadto, mężczyzna usiłował wprowadzić w błąd interweniujących policjantów podając im fałszywe dane osobowe podczas legitymowania. Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego jednośladem mandatem w kwocie 5000 złotych.
Nowe Miasto Lubawskie
W piątek (13.10.2023 r.) ok. godz. 16:30 policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Nowym Mieście kierujący VW Bora jedzie tzw. „zygzakiem”. Policjanci zatrzymali kierującego tym pojazdem na ulicy Grunwaldzkiej. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą auta 41-letni mieszkaniec miasta jest trzeźwy. Jednak w trakcie sprawdzania jego dokumentów okazało się, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bowiem obowiązują go dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.
O godz. 17:15 w Biskupcu tamtejsi dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 37-letni mieszkaniec gminy Kisielice ma w organizmie ponad promil alkoholu.
Tuż po godz. 18:30 oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Nowe Miasto – Gwiżdziny poboczem idzie pieszy bez odblasków. Policjanci patrolując ten teren rzeczywiście zauważyli młodego chłopaka, który poruszał się w terenie niezabudowanym bez odblasków. Funkcjonariusze odwieźli 16-latka do domu i przekazali pod opiekę matce. Nieletni za nieużywanie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym został pouczony.
W niedzielę (15.10.2023 r.) około 2:00 w nocy na ulicy Podleśnej w Mszanowie policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem Corsa. W trakcie sprawdzania danych siedzącego za kierownicą 19-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania autem.
W ten weekend policjanci pracowali też przy 4 kolizjach drogowych. W dwóch przypadkach kierujący samochodami osobowymi uderzyli w drzewo. Najgroźniejsze zdarzenia miało miejsce w sobotę (14.10.2023 r.) tuż po godz. 21:00 w Bratianie. Tam kierujący osobowym seatem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jego auto zapaliło się. Mężczyzna nie doznał obrażeń.
Olecko
W sobotę (14.10.2023 r.) po godz. 13:00 policjanci ruchu drogowego w trakcie patrolu miejscowości Świętajno, zatrzymali do kontroli kierującego jednośladem. Okazało się, że 26-latek wsiadł na rower będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1 promil alkoholu. Oleccy mundurowi w związku z zachowaniem rowerzysty nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych. Chwilę po zakończeniu czynności funkcjonariusze zatrzymali w tym samym miejscu kolejnego rowerzystę do kontroli. W tym wypadku okazało się, że 42-letni mężczyzna kierował jednośladem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.
W niedzielę (15.10.2023 r.) przed godz. 10:00 podczas patrolu drogi krajowej nr 65 w Kowalach Oleckich, policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego mężczyznę, który wsiadł na rower pomimo spożywania wcześniej alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości w organizmie mężczyzny wykazało ponad 0,5 promila alkoholu. 59-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Olsztyn
W sobotę (14.10.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem 3 pojazdów osobowych, do którego doszło na DK16 w okolicach m. Łupstych. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że 90-letni kierujący mercedesem nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi, doprowadzając do zdarzenia drogowego, następnie uderzając w kolejny pojazd marki volkswagen. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu mercedesem zostało zatrzymane prawo jazdy, a policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.
Tego samego dnia funkcjonariusze na jednej z ulic w m. Wójtowo zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa pod kątem sprawdzenia posiadanych uprawnień, za którego kierownicą siedział 63-latek. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nie niższa niż 1500 złotych.
Również w sobotę na K51 w pobliżu m. Ługwałd funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, za którego kierownicą siedział 35-latek. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze mieli podejrzenie, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, co tylko potwierdziło badanie policyjnym alkomatem. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z obowiązującym prawem za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
W niedzielę (15.10. 2023 r.) oficer dyżurny KMP Olsztyn otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w rejonie al. Warszawskiej w Olsztynie z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem 31-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi kia doprowadzając do zdarzenia drogowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na al. Warszawskiej w Olsztynie osobową mazdę, za której kierownicą siedział 22-latek, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym - jechał 107 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.
Ostróda
W piątek (13.10.2023 r.) w miejscowości Gucin gmina Łukta doszło do kolizji drogowej, gdzie 23-letni kierujący pojazdem marki audi oraz 34-letni kierowca pojazdu marki infinity podczas wykonywania manewru wymijania nie zachowali szczególnej ostrożności i doprowadzili do zderzenia się lusterkami bocznymi. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Wobec kierowców policjanci zastosowali pouczenie.
Tego samego dnia w Ostródzie na ul. Olsztyńskiej doszło do zdarzenia drogowego również z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili, że 47-letni mężczyzna kierując pojazdem marki mazda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki toyota, w wyniku czego najechał na jego tył, powodując uszkodzenia. Wobec sprawcy kolizji drogowej funkcjonariusze zastosowali pouczenie.
Również w piątek policjanci ostródzkiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Smykówko w gminie Ostróda. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki iveco, 29-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Mimo, że zdarzenie wyglądało poważnie kierujący nie odniósł obrażeń ciała.
W sobotę (14.10.2023 r.) w miejscowości Morąg na ul. Przemysłowej policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. Przeprowadzono badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że 22-letni kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność prawie 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
W trakcie kontroli okazało się również, że kierowca nie posiada również uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.
Policjanci przeprowadzili łącznie 174 kontrole uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 63 mandaty karne oraz zastosowali 52 pouczeń. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 392 kontroli trzeźwości.
Pisz
W piątek (13.10.2023 r.) około godziny 18:40 w miejscowości Grzegorze gmina Orzysz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli motorower marki Zippo. Kierującym pojazdem okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,13 mg/l w wydychanym powietrzu.
W sobotę (14.10.2023 r.) około godziny 08:15 na ul. Targowej w Białej Piskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 56-letniego rowerzystę, mieszkańca gminy Biała Piska. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,11 mg/l w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 1000 złotych.
Tego samego dnia około godziny 10:15 na ul. Warszawskiej w Piszu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 56-letniego rowerzystę, mieszkańca Pisza. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,11 mg/l w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandantem w wysokości 1000 złotych.
Również w sobotę około godziny 16:50 w miejscowości Turowo gmina Pisz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki toyota. Kierującym pojazdem okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Pisz. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,12 mg/l w wydychanym powietrzu.
W niedzielę (15.10.2023 r.) około godziny 15:35 w miejscowości Mikosze gmina Orzysz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki volkswagen. Kierującym pojazdem okazała się 57-letnia mieszka gminy Orzysz. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.
Szczytno
W piątek (13.10.2023 r.) około godziny 10:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na ulicy Żeromskiego w Szczytnie. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierująca pojazdem marki skoda, 75-letnia mieszkanka Szczytna, uderzyła w zaparkowany pojazd opel, w którym nikogo nie było. Kobieta była trzeźwa i nie odniosła obrażeń ciała. Policjanci nałożyli na 75-latkę mandat karny.
Tego samego dnia, około godziny 13:00 do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem zwierzyny leśnej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem dacia, 47-letni mieszkaniec Szczytna uderzył w jelenia, który wbiegł na jezdnię wprost przed pojazd kierującego. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń i był trzeźwy.
W sobotę (14.10.2023 r.) szczycieńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kobietom, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pierwsza z kobiet została zatrzymana na ulicy Władysława IV w Szczytnie. Kierująca BMW, 34-Letnia mieszkanka gminy Szczytno miała w organizmie prawie 0,3 promila alkoholu. Kolejna, 38-letnia mieszkanka gminy Szczytno, została zatrzymana na ulicy Lemańskiej w Szczytnie. Kobieta siedziała za kierownicą osobowego hyundaia. Badanie wykazało w organizmie 38-latki prawie 1 promil alkoholu. Obie kobiety straciły prawo jazdy. Zostały przekazane pod opiekę osobom trzeźwym. Niebawem obie odpowiedzą przed sądem, 34-latka za jazdę w stanie po użyciu alkoholu, a 38-latka za jazdę w stanie nietrzeźwości.
W niedzielę (15.10.2023 r.) około godziny 12:00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali, na ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie kierującego audi. Za kierownicą auta siedział 43-letni mieszkaniec Szczytna. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie 1 promil alkoholu. Dodatkowo, w trakcie kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. 43-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez wymaganych uprawnień. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
W miniony weekend policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy aż 4 kierującym za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
W piątek (13.10.2023 r.) po godzinie 17:00 w Rozogach policjanci drogówki zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Świętajno, który pojazdem mazda jechał z prędkością o 64 km/h większą niż dopuszczalna w terenie zabudowanym.
Kolejnego dnia (sobota, 14.10.2023 r.) po godzinie 7:00 w Wielbarku mundurowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego, który pojazdem opel jechał o 59 km/h za dużo. Kilka godzin później, również w Wielbarku, w podobnych okolicznościach funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h.
W niedzielę (15.10.2023 r.) przed godziną 15:00 w Wielbarku, prawo jazdy straciła również 45-letnia mieszkanka województwa pomorskiego. Kobieta siedziała za kierownicą volkswagena. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h.
(mk/jn/ich/pk/lap/m/pż/dr/pś/pj/as/kh)