Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

W miniony weekend (22-24.09.2023 r.) policjanci odnotowali 11 wypadków, w których 14 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze byli wzywani do 107 kolizji drogowych i ujawnili 42 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (22.09.2023 r.) po godz. 17:00 policjanci z drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 51 w okolicy Osieki. Policjanci ustalili, że kierowca BWM wykonywał manewr wyprzedzania kilku jadących przed nim samochodów. Gdy był już w trakcie tego manewru, z ciągu aut wyjechał VW. Auta zderzyły się. BWM wylądowało w rowie. W zdarzeniu brało udział aż 6 osób, szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń ciała.
Policjanci ukarali mandatem 25-latka kierującego VW, który nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do tego niebezpiecznego zdarzenia.

 • Miejsce kolizji drogowej w okolicy m. Osieka
  Miejsce kolizji drogowej w okolicy m. Osieka
 • Miejsce kolizji drogowej w okolicy m. Osieka
  Miejsce kolizji drogowej w okolicy m. Osieka

Tego samego dnia (22.09.2023 r.) policjanci z drogówki kontrolowali ruch na drodze relacji Bartoszyce – Kętrzyn. W Łabędniku zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jadącego VW, który przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. Za kierownicą siedział 24-latek z Kętrzyna. Już w czasie rozmowy policjanci wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie mężczyzny krążył promil alkoholu. 24-latek stracił prawo jazdy, a jego auto zostało przekazane jego znajomej. Mieszkaniec Kętrzyna został ukarany mandatem w wysokości 800 zł., za przekroczenie prędkości. Czeka go jeszcze odpowiedzialność przed sądem.

Działdowo

W miejscowości Narzym patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego rowerem. Rowerzysta poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad pół promila alkoholu. Zdarzenie miało miejsce w piątek (22.09.2023 r.) około godziny 8:00. 57-letniego mieszkańca gminy Iłowo-Osada  ukarano mandatem w wysokości 2500 złotych.

W tym samym dniu na trasie Mławka-Iłowo Osada na wjeździe do miejscowości Iłowo kierujący samochodem osobowym marki opel nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki volvo i uderzył w jego tył. Obecny na miejscu zdarzenia patrol dzielnicowych z Iłowa-Osady na 19-letniego sprawcę kolizji nałożył punkty karne i ukarał go mandatem.

Z kolei na parkingu jednego z dyskontów w Działdowie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalił skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego, kierująca pojazdem marki peugeot 19-latka, nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru cofania i uderzyła w prawidłowo jadący pojazd marki toyota. W tym przypadku sprawczynię kolizji ukarano mandatem w wysokości 1100 złotych, a jej konto kierowcy wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

W sobotę (23.09.2023 r.) policjanci działdowskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej na trasie Mały Łęck – Wielki Łęck. Kierująca pojazdem marki renault na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie auto dachowało. Kierująca pojazdem 25-latka była trzeźwa. Zarówno ona, jak i dwoje pasażerów zostało przetransportowanych na badania do szpitala w Działdowie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy gminy Płośnica w wieku 25, 16 i 48 lat. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

W tym samym dniu w miejscowości Cibórz patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 29-latka i 40-latka, którzy kierowali rowerami będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem u młodszego z mężczyzn wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie, u starszego 4 promile. Wobec obu rowerzystów skierowano wnioski o ukaranie do sądu.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę policjanci zatrzymali w niedzielę (24.09.2023 r.) na trasie Bursz – Wierzbowo. 68-latek jechał rowerem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

W tym samym dniu w gminie Lidzbark w miejscowości Stare Dłutowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 71-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Mężczyzna kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Także w tym przypadku nietrzeźwego rowerzystę policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Elbląg

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 186 osób i skontrolowali 169 pojazdów. Odnotowali 13 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadek. Doszło do niego w piątek (22.09.2023 r.) przy ul. Płk. Dąbka. Tam 35-latek jadący samochodem hyundai nie ustąpił pierwszeństwa toyocie, którą kierował 72-latek. 70-letnia pasażerka doznała obrażeń wewnętrznych. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 88 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 1x50+). Nałożyli 67 mandatów i zastosowali 52 pouczenia. Skierowali do sądu 11 wniosków o ukaranie i przebadali 612 kierujących. Nietrzeźwy kierowca audi został zatrzymany w Kazimierzowie na trasie S7. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk

W sobotę w nocy (23.09.2023 r.) w Ełku policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który poruszał się osobowym fordem. Jak się okazało 41-latek nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto w trakcie kontroli i przekazywania policjantom dokumentów próbował ze swojej saszetki wyrzucić plastikowy pojemniczek. Było to charakterystyczne opakowanie z „jajka niespodzianki”, w którym mężczyzna miał ukrytą amfetaminę. Wstępne badanie testerem wykazało również, że mężczyzna w trakcie jazdy był pod działaniem środka odurzającego.
Została mu pobrana krew do specjalistycznej analizy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 41-latek odpowie także za jazdę bez uprawnień.

Giżycko

Od piątku do niedzieli (22-24.09.2023 r.) policjanci z drogówki, w różnych miejscach powiatu wykonywali czynności na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie trzech dni przeprowadzili 32 kontrole drogowe, ujawnili 29 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 20 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 4 w rejonie przejść dla pieszych. Kolejnych 3 kierowców nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za brak aktualnych badań technicznych. Pracowali także na miejscu 3 kolizji drogowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Natomiast kierowca vw passata postanowił wsiąść za kierownice po alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast 21-letni kierowca forda jechał pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Iława

Do pierwszego nietypowego zdarzenia doszło w Iławie w piątek (22.09.2023 r.) kilka minut po godzinie 10:00. Na miejscu policjanci ustalili, że 39-latka kierująca rowerem  jadąc chodnikiem wjechała na przejście dla pieszych. W tej sytuacji jadąco prawidłowo kierujący fordem zatrzymał się, a kiedy rower zjechał z przejścia kierowca ruszył do przodu po czym usłyszał trzask i zatrzymał się. Następnie zobaczył na jezdni hulajnogę którą jak się okazało na rowerze przewoziła kobieta. Rowerzystka zażądała pieniędzy za uszkodzoną hulajnogę od kierowcy jednak mężczyzna oświadczył, że nie jest winny i odjechał. W trakcie czynności policjanci ustalili, że za zdarzenie odpowiada 39-latka, która w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.
Natomiast po 16:00 na jednej z dróg w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach, a także sprawdzili stan trzeźwości 38-latka. Okazało się, że mieszkaniec Iławy kierował jednośladem mając 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Tymczasem po 19:00, 42-latek kierując chryslerem nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrącił ją po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Dzięki informacji od świadków i współpracy z osobami będącymi na miejscu zdarzenia 42-latek został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi.

Kętrzyn

Do zdarzenia doszło w sobotę (23.09.2023 r.) w Korszach. Policjanci z tamtejszego komisariatu na ul. Wojska Polskiego zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu kętrzyńskiego, który jechał zygzakiem swoim rowerem stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu okazało się, że jest pijany, a w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Rowerzysta niebawem usłyszy zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania rowerem, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo za popełnione wykroczenie kierowania jednośladem w stanie nietrzeźwości zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Z kolei w jednej z miejscowości w gminie Korsze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Korszach zwrócili uwagę na kierującego rowerem mężczyznę. Tor jazdy wskazywał, że cyklista może być pijany. Jak się okazało przypuszczenia policjantów były słuszne. Kierujący jednośladem 44-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany w sobotę (22.09.2023 r.) o godz. 20:30 w miejscowości Podlechy w gminie Korsze. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 44-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą ponieważ Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za złamanie sądowego zakazu może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nidzica

W piątek (22.09.2023 r.) około godz. 17:00 w Napiwodzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 43-letni mieszkaniec gm. Nidzica został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującego jednośladem mandat w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia (22.09.2023 r.) około godz. 20:00 w Grzegórzkach, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW. Siedzący za kierownicą 54-letni mieszkaniec gm. Janowiec Kościelny został poddany badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że w jego organizmie krąży prawie 0,8 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Olecko

Do zdarzenia z dzikim zwierzęciem doszło w piątek (22.09.2023 r.) po godz. 21:00 w miejscowości Daniele, na drodze krajowej nr 65. Kierujący osobową mazdą uderzył w łosia, który wbiegł na jezdnię. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń, zaś zwierzę uciekło w głąb lasu.

W niedzielę (24.09.2023 r.) po godz. 2:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy, który spowodował kolizję na parkingu pod jednym z lokali na terenie miasta Olecka. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 46-latek po zakończonej imprezie wsiadł za kierownicę swojego samochodu marki mazda i podczas cofania uderzył w zaparkowany obok pojazd marki mitsubishi, w którym na fotelu pasażera siedział mężczyzna i był świadkiem całego zdarzenia. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 46-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jakby tego było mało, od mieszkańca Olecka funkcjonariusze wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.    

Olsztyn

W sobotę (23.09.2023 r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Żurawiej prowadzili działania mające na celu weryfikację miejsc, w których dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości wskazanych w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Kilka minut po godz. 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 103 km/h przekraczając dozwoloną prędkość wynoszącą 40 km/h, aż o 63 km/h. 27-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych. Na jego konto wpłynie także 14 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.
 
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została stworzona w celu zaangażowania społeczeństwa w działania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ich najbliższej okolicy. Korzystając z prostej aplikacji można zgłaszać niebezpieczne sytuacje, które zaobserwowaliśmy w naszym otoczeniu. Jak widać na powyższym przykładzie, dzięki współpracy obywateli z policją poziom i poczucie bezpieczeństwa wzrasta.

Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

W niedzielę (24.09.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z dróg w gminie Barczewo kierujący osobym audi może być nietrzeźwy. Z relacji świadków wynikało, że pojazd poruszał się całą szerokością drogi, zjeżdżając od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Ostatecznie pojazd został zatrzymany do kontroli na jednej z ulic w Barczewie. Kierującym okazał się 18-latek. Od mężczyzny czuć było alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z przepisami prawa prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Z kolei za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tego samego dnia podczas kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali na jednej z ulic w Olsztynie osobowe audi, za którego kierownicą siedział 40-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Ostróda

W piątek (22.09.2023 r.) w Ostródzie na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i 11 Listopada, doszło do zdarzenia drogowego. 54-letni kierowca volkswagena jadąc ulicą Mickiewicza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 62-letniemu kierującemu land roverem. Doszło do zderzenia się pojazdów. Kierowcy pojazdów uczestniczących w zdarzeniu byli trzeźwi. Nie wymagali hospitalizacji.

Tego dnia nie zabrakło również rażących przekroczeń dozwolonej prędkości. Na drodze S7 funkcjonariusze podczas dokonywania pomiaru prędkości ujawnili 59-letniego kierowcę, który poruszał się z prędkością 161 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 120 km/h. Przekroczenie prędkości o 41 km/h skutkuje wysokim mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 11 punktów karnych.  Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentacje procesową w celu skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Teraz 59-latek, będzie tłumaczył się przed sądem.

W sobotę (23.09.2023r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mężczyznę kierującego osobowym fordem. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie 1 promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową celem skierowania sprawy do sądu.

W niedzielę (24.09.2023r.) policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego mężczyznę kierującego audi. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową.

Policjanci skontrolowali ogółem 192 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 112 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 306 badań stanu trzeźwości.

Pisz

Miniony weekend, na drogach powiatu piskiego, należał do wyjątkowo bezpiecznych. Policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia drogowego, nawet kolizji. Zatrzymali natomiast aż 4 kierujących pod działaniem alkoholu.

Wśród nich był 56-letni mieszaniec gminy Ruciane-Nida kierujący motorowerem. Zatrzymany został do kontroli drogowej w sobotę (23.09.2023 r.) po godz. 7.00 na terenie gminy Ruciane- Nida. Badanie stanu trzeźwości motorowerzysty wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Niestety nie było to jedyne przewinienie 56-latka. Okazało się bowiem, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od grudnia 2020 roku przez kolejne trzy lata, czyli do końca tego roku. Teraz odpowie za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości oraz za złamanie zakazu orzeczonego przez sąd. Za popełnienie tych dwóch przestępstw mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Także w sobotę policjanci zatrzymali trzech rowerzystów jadących pod działaniem alkoholu. Pierwszego z nich skontrolowali przed godz. 16.00 w Piszu. Jednośladem jechał 58-letni mężczyzna, który miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 1000 zł.

Tego samego dnia przed godz. 19.00 w Rucianem – Nidzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 66-latka jadącego rowerem. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ten rowerzysta ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł. Taka sama kara spotkała 58-latka jadącego rowerem, którego policjanci zatrzymali do kontroli w sobotę po godz. 19.00 na ulicach Pisza. Ten rowerzysta miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Szczytno

W piątek (22.09.2023 r.) około godziny 13:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Dźwierzutach. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że na jednym z parkingów zderzyły się dwa auta osobowe. Kierujący pojazdem hyundai, 65-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, cofając uderzył w prawidłowo jadący pojazd honda, którym kierował 66-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci nałożyli na 65-latka mandat karny za spowodowanie kolizji.
Również w piątek (22.09.2023) funkcjonariusze szczycieńskiej „drogówki” dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się ulicą Młodej Polski w Rozogach. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki volvo, którym kierował 44-letni mieszkaniec woj. pomorskiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h. Mundurowi zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy na 3 miesiące oraz nałożyli na niego mandat karny.
Nietrzeźwy kierowca to bardzo poważne zagrożenie na drodze. Bardzo nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się dwaj mieszkańcy gminy Jedwabno, którzy kierowali rowerami po alkoholu. Obaj zostali zatrzymani w piątek (22.09.2023) w Jedwabnie. To 41- i 24-latek. Zarówno jeden, jak i drugi mieli w organizmie po ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi. Rowerzyści zostali przekazani pod opiekę osobom trzeźwym.
W sobotę (23.09.2023) około godziny 10:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w okolicy miejscowości Dąbrowy, w gminie Rozogi pojazdem marki volkswagen kieruje nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast zostali skierowani szczycieńscy funkcjonariusze. Zatrzymali oni wskazany w zgłoszeniu pojazd volkswagen. Niestety potwierdzili informacje przekazane w zgłoszeniu. Kierowca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie kontroli wyszło na jaw, że 50-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a pojazd, którym się poruszał nie posiada obowiązkowej polisy OC. Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia (23.09.2023) około godziny 12:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Leyka w Szczytnie. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący pojazdem opel, 23-letni mieszkaniec Szczytna nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem i uderzył w tył nissana, którym kierowała 50-letnia mieszkanka gminy Szczytno. Kobieta zatrzymała pojazd przed przejściem dla pieszych. Pasażerami pojazdu marki nissan byli 35-latek oraz 9-latka. Również mieszkańcy gminy Szczytno. Kierowcy aut byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.
Również w sobotę (23.09.2023) około godziny 13:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki opel. Za kierownicą auta siedziała 32-letnia mieszkanka gminy Szczytno. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta wsiadła za kierownicę po alkoholu. Badanie wykazało w organizmie 32-latki ponad 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Niebawem odpowie ona przed sądem. Grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
W niedzielę (24.09.2023) przed godziną 03:00 dyżurny komendy w Szczytnie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa osób ujęła nietrzeźwego rowerzystę, który poruszał się ulicą Sienkiewicza w Szczytnie. Funkcjonariusze zastali na miejscu osoby zgłaszające oraz sprawcę interwencji. To 21-letni mieszkaniec Szczytna. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna jechał tzw. „slalomem”, a następnie przewrócił się. Policjanci poddali rowerzystę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-Latek „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi nałożyli na mężczyznę mandat karny i przekazali go pod opiekę osobie trzeźwej.
Tego samego dnia (24.09.2023) około godziny 12:00 funkcjonariusze szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki audi. Kierowcą auta był 50-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 68 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym.

Węgorzewo

W sobotę (23.09.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło popołudniu w miejscowości Trygort. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku drogi 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i podróż zakończył dachując w przydrożnym rowie. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci ruchu drogowe wraz z technikiem  przeprowadzili oględziny miejsca i zebrali materiał dowodowy, który posłuży do ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Kolejnego dnia rano (24.09.2023 r.) uwagę policjantów patrolu ruchu drogowego zwrócił kierowca fiata. Jego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali go do  kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 31-latek. Podczas legitymowania policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. Badanie na stan trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko pół promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że zeszłego wieczoru wypił sześć piw i myślał, że będzie już trzeźwy. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 5000 złotych i dopisanie do konta 15 punktów karnych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Następnie w poniedziałek (25.09.2023 r.) chwilę przed godziną 6:00 na trasie Gębałka – Piłaki Wielkie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tym razem kierująca volkswagena, również nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i podróż zakończyła na drzewie. 18-letnia mieszkanka powiatu gołdapskiego w chwili zdarzenia drogowego była trzeźwa. Kierująca z obrażeniami ciała została  przetransportowana do szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

(mk/jn/akdn/js/jk/ich/ap/ep/dr/aj/pś/asz/as/af/kh)

Powrót na górę strony