Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci piskiej drogówki pomogli starszej kobiecie

Funkcjonariusze piskiej drogówki pełnili służbę na terenie Orzysza. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna informując, że niedaleko pod drzewem, od dłuższego już czasu, siedzi starsza pani. Policjanci natychmiast poszli to sprawdzić. Pod jabłonką siedziała 76-letnia kobieta. Powiedziała, że przyszła tu po jabłka, ale straciła czucie w nogach, więc usiadła na chwilę. Nie mogąc wstać i siedziała tak już kilka godzin. Seniorka była mocno wyziębiona. Policjanci natychmiast okryli ją kocem i wezwali na miejsce służby medyczne.

Policjanci drogówki nie tylko kontrolują pojazdy i każą kierowców mandatami. W razie potrzeby pomagają ludziom w różnych sytuacjach. Tak było w przypadku patrolu piskiej drogówki, który w piątek (15.09.2023 r.) wieczorem pełnił służbę na terenie Orzysza. W pewnym momencie do policjantów podszedł nieznany mężczyzna. Poinformował, że niedaleko pod drzewem, od dłuższego już czasu, siedzi starsza kobieta. Policjanci natychmiast poszli to sprawdzić.

W ustronnym miejscu, pod jabłonką siedziała starsza pani, która była komunikatywna. Policjanci w rozmowie z nią ustalili, że ma 76-lat i mieszka samotnie w Orzyszu. Powiedziała, że kilka godzin wcześniej przyszła w to miejsce po jabłka, ale nagle straciła czucie w nogach, więc na chwilę usiadła. Miała nadzieję, że to zaraz minie, ale tak się nie stało. Kobieta była już bardzo wychłodzona. Funkcjonariusze natychmiast okryli ją kocem termicznym i wezwali na miejsce służby medyczne.

(asz/kh)

Powrót na górę strony