Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca renaulta, którego zatrzymali dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy policjanci są konsekwentni w eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, dlatego codziennie przeprowadzane są kontrole uczestników ruchu drogowego w tym zakresie. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy, przekonał się o tym kierowca renaulta zatrzymany do kontroli, przez giżyckich dzielnicowych.

Dzielnicowi pełniący służbę obchodową w rejonie ul. Obwodowej w Giżycku w pewnym momencie na swojej drodze napotkali kierującego renaultem, który wymusił pierwszeństwo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, a jego styl jazdy wzbudził podejrzenia dzielnicowych. Policjanci przypuszczali, że osoba siedzącą za kierownicą auta może być nietrzeźwa. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z kierowcą, dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. 57-latek miał w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom.

(ich/tm)

Powrót na górę strony