Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie za gotowość do działania w każdej sytuacji

Sprawna koordynacja prowadzonych działań, szybka wymiana informacji i odpowiednie wsparcie – to niezbędne elementy dla skutecznej współpracy służb mundurowych w walce z przestępcami. Wie o tym nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Szef warmińsko-mazurskich policjantów został podczas regionalnych obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej wyróżniony Złotą Odznaką „Zasłużony Dla Krajowej Administracji Skarbowej”.

W Szczytnie we wtorek (12.09.2023) odbyły się regionalne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. To święto pracowników i funkcjonariuszy instytucji, która działa na terenie Polski od sześciu lat. Również na terenie Warmii i Mazur, gdzie funkcjonuje Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie. Ten dzień był okazją do podsumowań, przemyśleń i podziękowań, jakie zostały skierowane również do przedstawicieli innych instytucji, które na co dzień współpracują z KAS, pełniąc swoją służbę na rzecz naszego państwa i jego obywateli.

W sposób szczególny za tę współpracę wyróżniony został nadinsp. Tomasz Klimek, który otrzymał Złotą Odznakę „Zasłużony Dla Krajowej Administracji Skarbowej”.  

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu insp. Bartosz Zbaraszczuk Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, a jednocześnie Szef Krajowej Administracji Skarbowej, „w ostatnim czasie KAS musiała stawić czoła także globalnym zagrożeniom. Wasza gotowość do działania w każdej sytuacji, niezależnie od trudności, jest godna podziwu”.

  • insp. Bartosz Zbaraszczuk i nadinsp. Tomasz Klimek
    insp. Bartosz Zbaraszczuk i nadinsp. Tomasz Klimek (fot. Tygodnik Szczytno)
  • nadinsp. Tomasz Klimek otrzymuje odznaczenie
    nadinsp. Tomasz Klimek otrzymuje odznaczenie z rąk insp. Bartosza Zbaraszczuka (fot. Tygodnik Szczytno)

Policjanci z Warmii i Mazur wymieniając się informacjami z funkcjonariuszami KAS, wspólnie podejmują wysiłek przeciwdziałania różnego typu przestępczości. I robią to bardzo efektywnie. Przykładem może być tegoroczna współpraca szczycieńskich kryminalnych i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, która m.in. zaowocowała w lutym br., kiedy wspólnie wkroczyli do dwóch punktów znajdujących się na terenie Szczytna. Znaleźli tam 8 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Z kolei w kwietniu br. w efekcie działań operacyjnych doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy posiadali nielegalne papierosy. Mundurowi przejęli ponad 190 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy i zabezpieczyli łącznie prawie 10 tys. paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze zatrzymali również przemytnika nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych.

(tm)

Powrót na górę strony