Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm., Ornata, Gołdap: Izolowani za znęcanie się nad żonami

Na 3 miesiące do aresztu trafił 71-letni mieszkaniec Ornety. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas, których znęcał się nad swoją żoną. Jak ustalili policjanci, taka sytuacja w rodzinie trwała od ponad 7 lat. Policjanci z Gołdapi także przedstawili zarzut znęcania się nad żoną 55-letniemu Janowi J. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie, których wyzywał, szarpał, popychał, bił, kopał i groził żonie pozbawieniem życia. Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił policjantom wnioskować do prokuratury o natychmiastowe opuszczenie lokalu zajmowanego przez sprawcę i pokrzywdzoną, a także o zakaz zbliżania i kontaktowania się z nią. Za znęcanie nad najbliższymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Orneta

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach VII Zamiejscowy Wydział Karny w Lidzbarku Warmińskim aresztował na 3-miesiace 71-letniego mieszkańca Ornety. Policjanci ustalili, że od ponad 7 lat mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał swoją żonę, groził pozbawieniem życia, bił pięściami po głowie, dusił, wyganiał z domu. Kobieta niejednokrotnie szukała schronienia u znajomych po tym, jak mąż nie wpuszczał jej do mieszkania.

W minioną środę mężczyzna po raz kolejny wszczął awanturę, w trakcie której wyzywał partnerkę i wyganiał z domu. Policjanci zatrzymali wówczas 71-latka. Na wniosek policji i prokuratury mieszkaniec Ornety został aresztowany na 3 miesiące. Za znęcanie się nad żona może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Gołdap

Nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania i kontaktowania się z nią oraz dozór policyjny- o to jeszcze dzisiaj będą wnioskować gołdapscy policjanci do Prokuratury Rejonowej w Olecku wobec  55-letniego Jana J. Mężczyzna od lipca 2010 roku znęcał się nad swoją żoną. Zazwyczaj był wtedy pijany. Mężczyzna wszczynał awantury domowe, wyzywał kobietę, popychał, szarpał, uderzał pięściami i kopał po całym ciele. Ponadto groził żonie pozbawieniem życia i siłą wyganiał ją z domu. Rodzina nie wytrzymała zachowań 55-latka i zgłosiła się do policjantów. Ci zatrzymali podejrzanego, przedstawili mu zarzut i złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych.

 

mk/ab/af
 

Powrót na górę strony