Kontrola prędkości w miejscu wielokrotnie wskazanym przez mieszkańców na KMZB - zatrzymane prawo jazdy
Węgorzewscy policjanci w trakcie kontroli miejsca zagrożonego, zgłoszonego przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili kierowcę, który jadąc audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Ponadto mężczyzna nie miał zapiętych pasów, a pojazd nie posiadał badań technicznych. 26-latek stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
W środę (02.08.2023 r.) w miejscowości Dłużec policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów w miejscu, które zostało wskazane wielokrotnie przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce zagrożone wykroczeniem przekraczania prędkości przez kierujących.
Około godz. 7:00 miernik prędkości używany przez policjantów wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego audi do kontroli drogowej. 26-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego nie kwestionował tego, że popełnił wykroczenie. Ponadto mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a pojazd, którym się poruszał nie posiadał badań technicznych. Został ukarany mandatem w wysokości 1600 złotych i otrzymał 18 punktów karnych. 26-latek z uwagi na fakt, że przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Jak się okazało mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego spieszył się do starostwa, do wydziału komunikacji. Jednak po tej kontroli drogowej ten urząd może odwiedzić zdecydowanie w późniejszym terminie.
Przypominamy, że głównym celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa i porządku publicznego poprzez włączenie obywateli w wybrane działania Policji oraz wymiany informacji z mieszkańcami o zagrożeniach.
Każdy obywatel, który otworzy interaktywną mapę, ma możliwość naniesienia na nią zagrożenia, jakie zaobserwował w swojej okolicy. Weryfikując zgłoszenia policja ukierunkowuje swoje działania, co przekłada się na poprawę lokalnego bezpieczeństwa.
Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112.
(af/kh)