Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcali się nad najbliższymi - zostali zatrzymani

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi. Mężczyzna wszczął awanturę ze swoją mamą po czym złamał jej rękę. Jak się okazało mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad kobietą. W Ełku agresywna wobec matki 35-latka musi opuścił mieszkanie i ma zakaz zbliżania się do jego najbliższego otoczenia. Była to decyzja policjantów po informacji, że 35-latka uderzyła swoją matkę. Policjanci sprawdzają sytuację w tej rodzinie. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Iława

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o pobiciu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 39-latek znajdując się pod działaniem alkoholu wszczął awanturę ze swoją mamą, podczas której był agresywny wobec kobiety. W pewnym momencie złapał ją za rękę po czym uderzył nią o pieniek do rąbania drewna powodując złamanie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jak ustalili funkcjonariusze, 39-latek od dłuższego czasu znęcał się nad swoją mamą. Mieszkaniec gminy Susz znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, krzyczał, rzucał butelkami czy meblami w stronę kobiety, szarpał za włosy a nawet zawinął w dywan i kopał po ciele.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie oraz złożenie wniosku do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 39-latka.

Kodeks karny za znęcanie nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ostróda

Policjanci Komisariatu Policji w Morągu prowadzili postępowanie przygotowawcze dotyczące stosowania przemocy przez 71-letniego mieszkańca gminy Morąg wobec swojej małżonki. W trakcie prowadzonego postępowania mężczyzna opuścił miejsce wspólnego zamieszkania i podjął leczenie.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie aktu oskarżenia przeciwko niemu. Mężczyzna niezadowolony z takiego obrotu sprawy zaczął mieć pretensję do swojej małżonki obwiniając ją o doprowadzenie do takiej sytuacji. W kolejnych dniach bezpośrednio po odebraniu wezwania na sprawę, kierował groźby karalne wobec kobiety. W dniu 24 maja 2023r. doszło do groźnej sytuacji, gdzie po raz kolejny dopuścił się stosowania przemocy oblewając kobietę substancją łatwopalną, grożąc jej podpaleniem. Policjanci po tym jak zatrzymali mężczyznę wraz z prokuratorem nadzorującym postępowanie złożyli wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.
Postanowieniem z dnia 26 maja 2023 sąd wobec sprawcy zastosował areszt na okres trzech miesięcy.

Ełk

Policjanci z Ełku dostali informację, że w jednej z rodzin w Ełku może dochodzić do przemocy. Policjanci ustalili, że 35-letnia córka była agresywna wobec swojej matki, z którą mieszka. Kobieta nadużywała alkoholu i awanturowała się z matką. Podczas ostatniej awantury posunęła się do przemocy fizycznej i doszło do rękoczynów. Uderzyła matkę w głowę, przez co kobieta wymagała pomocy medycznej. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i sytuację w tej rodzinie, jednak 35-latka od razu otrzymała od policjantów nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego na określoną odległość.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy agresorka stosuje się do policyjnych zaleceń. W przypadku ich złamania grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

(jk/mp/rj)

 

 

 

Powrót na górę strony