Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji

71-latek z Lidzbarka odpowie za przestępstwo nielegalnego posiadania broni i amunicji. Mężczyzna przechowywał broń w miejscu zamieszkania nie mając do tego wymaganych zezwoleń. Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia.

W środę ( 7.06.2023 r.) do Komisariatu Policji w Lidzbarku zgłosiła się 56-latka, która przyniosła pistolet typu rewolwer oraz 103 sztuki naboi. Kobieta znalazła broń pod kominkiem w swoim domu. Policjanci zabezpieczyli przyniesione przedmioty, a następnie podczas przeszukania miejsca zamieszkania, znaleźli broń gazową oraz 2 sztuki amunicji hukowej i 11 sztuk amunicji gazowej. Kobieta podejrzewała, że rzeczy te mogą należeć do jej męża. W miejscu zamieszkania 71-latka policjanci ujawnili kolejną jednostkę broni gazowej oraz 6 sztuk naboi gazowych. Mieszkańca Lidzbarka funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia. Wobec mężczyzny prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony