Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na podium!

Policjanci z Warmii i Mazur pokazali po raz kolejny, że nie ma na nich mocnych... i to w dosłownym znaczeniu. Mł.asp. Paweł Piskorz z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie oficjalnie rozpoczął swój sezon w zmaganiach strongman. Podczas pierwszego startu wywalczył mistrzostwo polski w przeciąganiu tira. Policjant z Działdowa, st.post Michał Juszczyk wywalczył pierwsze miejsce w mistrzostwach służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu.

Policyjny siłacz oficjalnie rozpoczął sezon

Mł.asp Paweł Piskorz - policyjny strongman wystartował w Mistrzostwach Polski w przeciąganiu tira. Zawody odbyły się w  Nowym Stawie. Podczas boju o mistrzostwo do pokonania miał 3 konkurencje, w tym dwie eliminacyjne  - pchanie ciągnika siodłowego oraz ciągnięcie ciągnika siodłowego za pomocą liny. Finałową konkurencją było ciągnięcie ciągnika siodłowego z podłączoną naczepą. Zawodnik, którego zsumowany czas z trzech konkurencji był najkrótszy, zdobywał mistrzostwo. Po zaciętej walce okazało się, że mimo debiutu w tego typie imprezy, Paweł zajął pierwsze miejsce. Gratulacje!

 

Film Piskorz.mp4

Pobierz plik Piskorz.mp4 (format mp4 - rozmiar 35.78 MB)

 

"Na filmie widać policjanta, który podczas zawodów przeciąga ciągnik siodłowy. Na następnym ujęciu Paweł Piskorz pcha ciągnik siodłowy. W ostatnim ujęciu widać Pawła, który ciągnie ciągnik z naczepą"

 

  • Paweł z pucharem
  • zdjęcie grupowe

 

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu zdominowane przez działdowskiego policjanta

GI i NO GI to dwie formy brazylijskiego jiu-jitsu, które mimo wielu podobieństw, różnią się od siebie. W klasycznym BJJ GI walczy się w stroju potocznie zwanym kimono. W NO GI zawodnik ubrany jest w rashguard oraz spodenki. W walkach GI istnieje dużo więcej możliwości chwytania, dzięki ubiorowi. Nie jest zabronione łapanie za kimono, a chwyty te pozwalają na większą kontrolę przeciwnika i samej walki. W NO GI zawodnik skupia się na chwytach dotyczących ciała. Nie ma możliwości łapania za strój i wykorzystywania go do wykonywania określonych technik, by osiągnąć przewagę nad przeciwnikiem. Dużo trudniej jest go kontrolować. Obie formy BJJ wzajemnie się uzupełniają i pozwalają na doskonalenie swoich umiejętności i zdobywanie nowych.
3 czerwca br. odbyły się 3 Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w BJJ GI i NO GI 2023 w Mińsku Mazowieckim. Udział w zawodach wziął policjant z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie starszy posterunkowy Michał Juszczyk. Mimo młodego wieku i stażu służby funkcjonariusz doskonale odnajduje się w sztukach walki trenując w wolnym czasie poza godzinami służby. Jego zamiłowanie i zaangażowanie oraz niezwykła wola walki pozwoliły mu zdobyć pierwsze miejsce i złoty medal w obu ww. kategoriach brazylijskiego jiu-jitsu w pasie purpurowym w kategorii wagowej: GI do 88 kg, NO GI do 85,5 kg. Ta niezwykła pasja i umiejętności z pewnością stanowią ogromny atut w codziennej służbie policjanta, świadcząc o jego doskonałym przygotowaniu fizycznym i psychicznym oraz zwinności, szybkości i sprytowi.
Serdecznie Gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów!

 

  • policjant na podium
  • policjant na podium

 

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony