Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

W miniony weekend policjanci pracowali na miejscu 7 wypadków w których jedna osoba zginęła a 9 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali 141 kolizji oraz zatrzymali 28 nietrzeźwych kierujących.

Działdowo

W piątek (26.05.2023 r.) w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. Siedzący za kierownicą samochodu 28-latek kierował pomimo prawomocnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. Ponadto podczas badania stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Nidzica policjanci uniemożliwili dalszą jazdę i sporządzili dokumentacje do sądu.
Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (27.05.2023 r.) policjanci działdowskiej drogówki wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło około godziny 14:20 na drodze wojewódzkiej nr 542 na skrzyżowaniu Filice - Niestoja.  Kierująca pojazdem marki Ford podczas skrętu w lewo do miejscowości Niestoja nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Peugeot, który jechał w kierunku Działdowa, doprowadzając do zderzenia aut. 19-letnią mieszkankę Działdowa, sprawczynię kolizji, ukarano mandatem karnym w wysokości 1020 złotych i punktami karnymi.

Z kolei w niedzielę (28.05.2023 r.) na ulicy Męczenników w Działdowie doszło do zderzenia dwóch samochodów. Obecny na miejscu zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki Audi uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda Superb, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Podczas sprawdzania danych uczestników zdarzenia okazało się, że sprawca kolizji kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wobec 25-letniego mieszkańca gminy Dąbrówno sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Również w tym przypadku, za złamanie sądowego zakazu sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Iława

Do pierwszego zdarzenie doszło w piątek (26.05.2023 r.) kilka minut po godzinie 16:00. W gminie Lubawa 28-latek kierujący renaultem na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu w następstwie czego zjechał na prawe pobocze następnie do rowu powodujący wywrócenie pojazdu. Na szczęście 28-latkowi nic poważnego się nie stało, a za spowodowanie zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.
Tymczasem w Iławie 53-latka kierująca rowerem przejeżdżając przez oznakowane przejście dla pieszych najechała na forda, który zatrzymał się w tym miejscu w wyniku zaistniałych warunków ruchu. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało.

W sobotę (27.05.2023 r. ) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem, która nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie kobiety. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że nie posiada ona uprawnień do kierowania samochodem gdyż prawo jazdy 27-latki jest już nieważne.
Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w Suszu. Mężczyzna jadąc bmw nie zastosował się do znaku B20 – STOP. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach po czym skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 27 – latek kierował bmw mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Susz.
Tymczasem w gminie Susz 29-latek kierujący audi z nie ustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu po czym najechał na drzewo i zatrzymał się w rowie. Kierujący z małoletnimi pasażerami został przetransportowany do szpitala.

 

  • miejsce zdarzenia i zniszczone auto
  • miejsce zdarzenia i zniszczone auto
  • miejsce zdarzenia i zniszczone auto


Natomiast w niedzielę (28.05.2023 r.) w gminie Iława kierujący fiatem  nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Okazało się, że nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia, ale 59 – latek przed jazdą spożył znaczną ilość alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 2,3 promila. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma jeszcze cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
Kolejny kierujący został zatrzymany w Jędrychowie podczas pomiaru prędkości. Okazało się, że kierujący kią jechał w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h. Jak ustalili policjanci 29-latek nie pierwszy raz tak szybko jechał w terenie zabudowany. Dlatego został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł i 13 pkt. karnymi.
Natomiast w Suszu policjanci zatrzymali do kontroli kierującego audi. Mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie skręcił w prawo jednak po chwili został zatrzymany. Okazało się, że audi ma zatrzymany dowód rejestracyjny i zezwolenie na używanie pojazdu straciło ważność. 20 - latek za kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł .
Tymczasem podczas patrolu gminy Susz policjanci zauważyli jak z dużą prędkością do jednej z miejscowości wjeżdża vw. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak pomimo włączenia sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych kierowca wręcz przyspieszył. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali vw. Okazało się, że pojazdem kierował 26-latek. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili przyczynę takiego zachowania mężczyzny. Kierował on samochodem mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. 26 - latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. 

 

Kętrzyn

W piątek, (26.05.2023r.), kilka minut po godz. 20:00 policjanci z komisariatu Policji w Korszach na ul. Mickiewicza zauważyli rowerzystkę, której styl jazdy wskazywał, że może ona znajdować się pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości zatrzymanej cyklistki ujawniła, że ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. 38 – letnia mieszkanka Korsz dalej nie pojechała, bo jej rower trafił pod opiekę osoby wskazanej. Wkrótce kobieta odpowie przed sądem. Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny w kocie nie mniejszej niż 2500 zł.

W sobotę (27.05.2023r.)o godz. 21:30 policyjny patrol na ul. Chrobrego w Ketrzynie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Za kierownica auta siedział 65-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości mieszkańca miasta. Jak się okazało mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kółkiem pojazdu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawe 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy a pojazd został przekazany osobie wskazanej. Wkrótce 65-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w niedzielę (28.05.2023r.) na ul. Wojska Polskiego w Korszach. 38-latek wsiadł za kierownice mazdy mając 2,4 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce mężczyzna wytłumaczy się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Lidzbark Warmiński

W piątek (26.05.2023 r.) w Ignalinie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 82-latka, kierującego czterokołowcem marki Aixam. Kontrola drogowa wykazała, że mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci przekazali pojazd osobie wskazanej. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego środka karnego.

W niedzielę (28.05.2023 r.) w Lidzbarku Warmińskim na ul. Wiejskiej policjanci kontrolowali 64-letniego kierującego Lexusem, od którego podczas rozmowy wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd, którym kierował został przekazany osobie wskazanej. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Mrągowo

W sobotę (27.05.2023r.) po godz. 1:00 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Mikołajkach na ul. Kolejowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd audi. Mężczyzna, który siedział za kierownicą podawał funkcjonariuszom swoje dane osobowe, jednak po sprawdzeniu ich w systemach okazało się, że taka osoba nie istniała. Policjanci poinformowali kierującego o odpowiedzialności karnej za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy co do własnej tożsamości, co poskutkowało podaniem właściwych danych. Wtedy to okazało się, że samochodem kierował 16-letni chłopak bez uprawnień do kierowania. Za pasażerów miał swojego rówieśnika oraz nietrzeźwą 25-latkę. W tym momencie ich podróż się zakończyła. O zdarzeniu zostali poinformowani rodzice obu 16-latków, którym zostały ich pociechy przekazane pod opiekę. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie wyjaśniać okoliczności tej podróży.

 

  • miejsce zdarzenia drogowego

 

Tego samego dnia po godz. 15:00 mrągowscy policjanci zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Mrągowie na ul. Olsztyńskiej. Z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie wynika, że 42-letni kierujący VW nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla 45-letniego kierującego kią doprowadzając do zderzenia się aut.

W niedzielę (28.05.2023r.) w godzinach popołudniowych oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany o tym, że na obwodnicy Mrągowa w kierunku Giżycka auto renault wpadło do rowu. Policjanci, którzy dotarli na miejsce zdarzenia w rozmowie z kierującym ustalili, że 59-letni mieszkaniec Szczytna, jadąc od strony Giżycka w kierunku Mrągowa na łuku drogi w prawo najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, po przebudzeniu gwałtownie zahamował oraz skręcił kierownicą w prawo, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wrócił na swój pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście kierujący nie doznał poważnych obrażeń.

 

  • miejsce zdarzenia drogowego

 

Również w niedzielę przed godz. 20 policjanci pracowali na miejscu kolejnej kolizji drogowej. W Mrągowie, na ul. Marii Skłodowskiej- Curie kierujący audi 18-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu audi, którym kierował 29-letni mężczyzna, w wyniku czego uderzył w jego tył. Na skutek tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

 

 

 

Nowie Miasto Lubawskie

W sobotę (27.05.23r.) tuż po godz. 8:00 rano w Montowie policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 37-latka dwa promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W miniony weekend policjanci ujawnili 48 wykroczenia drogowego. Aż 44 z nich dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących samochodami.

Olsztyn

W ubiegły weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 2 wypadków drogowych, w których rannych zostały 2 osoby. Policjanci byli wzywani także do 40 kolizji drogowych. Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 7 osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątek (26.05.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Zientary-Malewskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 32-letni kierujący lexusem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na chodnik, gdzie potrącił 43-latka. Pieszy został zabrany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 32 i 43-latek byli trzeźwi. Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

W sobotę (27.05.2023) policjanci z olsztyńskiej drogówki pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania al. Warszawskiej i ul. Barczewskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letnia kierująca pojazdem marki Rover nie zastosowała się sygnalizacji świetlnej nadającej sygnał czerwony  i wjechała na skrzyżowanie, gdzie uderzyła w osobowe volvo, a następnie w barierki ochronne. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

55-latka oraz 32-latek za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego stracili już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W niedziele (28.05.2023) rano policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego użytkownika hulajnogi elektrycznej. 32-latek na ul. Barczewskiego wjeżdżając hulajnogą na chodnik uderzył w krawężnik i upadł. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ostatecznie mężczyzna w związku z popełnionymi wykroczeniami został ukarany mandatem w kwocie 2600 złotych.

Tego samego dnia (28.05.2023) wieczorem doszło do kolejnego zdarzenia drogowego - tym razem na DK 16 w pobliżu m. Wójtowo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 19-letni kierujący osobowym volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał do lewej krawędzi jezdni, gdzie uderzył w krawężnik, a następnie w bariery ochronne. Nikt nie trafił do szpitala. Ostatecznie 19-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 pkt karnych.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia kolizję z udziałem dwóch aut.

 

Film Kolizja_al__Warszawska__.mp4

Pobierz plik Kolizja_al__Warszawska__.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.72 MB)

 

 

  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
 
Ostróda

W piątek (26.05.23) w miejscowości Zapieka w gminie Grunwald, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 39-letniego kierującego rowerem. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie obecność ponad 1 promila alkoholu. Na rowerzystę nałożono mandat karny w wysokości 2500 złotych. 

 Również w piątek w Miłakowie patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem. Jak się okazało 22-latek wsiadł za kierownice swojego pojazdu pomimo spożytego uprzednio alkoholu. Badanie wykazało obecność prawie 0,5 promila tego środka w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

 W sobotę (27.05.23) w Ostródzie w rejonie węzła południe, na drodze krajowej nr 16 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 31-letniego kierującego osobowym citroenem. W wyniku przeprowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej.

 

 

 

(jn/ep/bs/lm/aj/mp/rj)

Powrót na górę strony