Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrobili podkop do blaszanego garażu, żeby ukraść z niego sprzęt budowlany

Dużą pomysłowością, a zarazem zaangażowaniem w realizację swojego niecnego planu wykazali się dwaj mężczyźni. 32-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego i 34-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego zrobili podkop pod blaszanym garażem, żeby ukraść z niego sprzęt budowlany. Jednak coś w ich planie zawiodło i wpadli w ręce mrągowskich policjantów. Usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem.

W piątek (19.05.2023r.) do mrągowskiej komendy stawił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do blaszanego garażu, z którego zostały skradzione: telefon komórkowy, mieszadło do betonu, bańka z benzyną, młotek gumowy, poziomica, szpadel, 2 aluminiowe kątowniki, 2 pary butów roboczych i 20 szt. roboczych rękawic. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionych rzeczy na kwotę 1025zł.

Najciekawszym wątkiem w tej historii jest sposób działania sprawców - mianowicie zrobili podkop pod blaszanym garażem, aby dostać się do środka. Nie było to dużą trudnością, ponieważ „blaszak” stał na podłożu z pisku/żwirku. Mrągowscy kryminalni po otrzymaniu zawiadomienia przystąpili do działania. Sprawcy działali w bardzo przemyślany sposób, jednak w pewnej chwili coś poszło nie po ich myśli.  Policjanci wychwycili ten moment, zgromadzili materiał dowodowy i po nitce do kłębka dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy ustalili obu sprawców. Okazali się nimi 32-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego i 34-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego.

Na początku tego tygodnia mrągowscy kryminalni ich zatrzymali i w pełni odzyskali skradzione mienie. W środę (24.05.2023 r.) mężczyźni usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Złożyli wyjaśnienia, w których opisali jak ich niecny plan przebiegał. Powiedzieli policjantom, że przed dokonaniem tej kradzieży sprawdzili teren. Widzieli z przodu garażu kamerę, wobec czego postanowili zrobić podkop z tyłu garażu. Podkop robili używając tylko łomu oraz własnych dłoni. Przyznali się również, że ukradli więcej rzeczy niż zauważył pokrzywdzony, ale oddali je dobrowolnie podczas czynności przeprowadzanych przez policję.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(pk/kh)

 

Powrót na górę strony