Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani przez policjantów

Poszukiwany 24-latek po miesiącach ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości został zatrzymany przez olsztyńskich policjantów. Był poszukiwany na podstawie ośmiu listów gończych oraz kilku zarządzeń sądu lub prokuratora czy nakazu doprowadzenia. Mężczyzna ma do obycia łączną karę prawie 10 lat pozbawienia wolności. Również nidziccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Nidzica poszukiwanego listem gończym. Za popełnione przestępstwo 64-latek spędzi 3 miesiące w zakładzie karnym.

Nidzica

W poniedziałek (21.05.2023 r.) około godz. 12:00 nidziccy policjanci zatrzymali 64-latka poszukiwanego listem gończym. Mieszkaniec gminy Nidzica jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do zakładu karnego, w którym zgodnie z dyspozycją sądu spędzi 3 miesiące za przestępstwo oszustwa.

Olsztyn

W poniedziałek (22.05.2023 r.) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać mężczyzna ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze na miejscu zastali 24-latka. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie ośmiu listów gończych, zarządzeń sądu lub prokuratora, a także nakazu doprowadzenia. 24-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2022 roku za popełnione w przeszłości kradzieże z włamaniem, kradzieże czy kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ma do obycia łączną karę 9 lat 2 miesięcy i 267 dni pozbawienia wolności.

24-latek został zatrzymany i wkrótce trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe lata.

(ap/aj/kh)

 

Powrót na górę strony