Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 km/h i bez uprawnień. Pirat drogowy zatrzymany przez policjantów z olsztyńskiej grupy SPEED

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego może mieć dotkliwe konsekwencje. Przekonał się o tym kierowca audi, który nie dość, że wsiadł za kierownicę auta, mimo braku uprawnień, to pędził S-7 ponad 200 km/h. Na dodatek 31-latek podczas swojej niebezpiecznej jazdy nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu. Za wszystkie popełnione wykroczenia mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

We wtorek (09.05.2023) policjanci z olsztyńskiej grupy SPEED na trasie S-7 zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że mężczyzna pędził z prędkością 203 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Zgodnie z taryfikatorem jest to wykroczenie, za które grozi mandat karnym w kwocie 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Ponadto kierujący podczas swojej szaleńczej jazdy zmieniał pas ruchu nie sygnalizując tego innym uczestnikom ruchu drogowego. W tym przypadku taryfikator przewiduję mandat w kwocie 200 złotych oraz 4 punkty karne. Policjanci z olsztyńskiej drogówki przerwali tę niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą audi siedział 31-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu, ponieważ nie ma do tego uprawnień. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Na nagraniu widać osobowe audi, którego kierowca na S7 nie łamie przepisy ruchu drogowego. Na filmie znajdują się również inne pojazdy w ruchu.

Film Film_S7_10_05_2023.mp4

Pobierz plik Film_S7_10_05_2023.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.64 MB)


(aj/kh)

 

Powrót na górę strony