Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa świadka i natychmiastowa interwencja policjantów

Godna naśladowania reakcja jednego z mieszkańców oraz interwencja gołdapskich policjantów zapobiegła tragedii. Mężczyzna pod wpływem alkoholu leżał niedaleko rzeki. Policjanci apelują do wszystkich, aby reagowali na osoby nietrzeźwe lub nieporadne, które mogą znajdować się w sytuacji zagrażającej ich życiu lub zdrowiu.

W poniedziałek (10.04.2023 r.) kilka minut po godzinie 16:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy został powiadomiony o tym, że pod mostem niedaleko rzeki leży człowiek. Natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie. Mundurowi znaleźli mężczyznę, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy 38-latek był bez obuwia, miał problemy z utrzymaniem równowagi i trudno było nawiązać z nim logiczny kontakt. Nie wiedział, gdzie obecnie się znajduje. Ta sytuacja mogłaby mieć tragiczny finał, jednak godna naśladowania i szybka reakcja świadka prawdopodobnie uratowała mężczyźnie życie. Znajdował się on zaledwie kilka metrów od rzeki.

Po raz kolejny apelujemy o czujność i odpowiednią reakcję w przypadku, gdy zauważymy leżącego człowieka. Nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, kto znajduje się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu.

(md/kh)

Powrót na górę strony