Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego

Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze, dlatego policjanci nie maja taryfy ulgowej wobec lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z Pisza zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ,którego kierowca miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który złamał. Za popełnienie tych dwóch przestępstw grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Nieco łagodniejsza kara 2 lat więzienia grozi kierującemu oplem, który miał ponad 1 promil i wsiadł za kierownicę. 2500 złotych - taki mandat otrzymał od oleckich policjantów nietrzeźwy rowerzysta.

Działdowo

52-latek z gminy Iłowo-Osada wkrótce odpowie przed sądem. Mężczyzna prowadził pojazd marki Opel i został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy działdowskiej drogówki. Zdarzenie miało miejsce w czwartek (30.03.2023 r.) na terenie Narzymia Kolonii. Kierujący nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania. Policjanci sporządzili dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu. Teraz mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności  lub grzywna minimum 1500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 6 miesięcy.

Olecko

W miniony czwartek (30.03.2023 r.) po godz. 12:00 w miejscowości Wieliczki policjanci ruchu drogowego oleckiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem w organizmie 39-latka wykazało prawie 1 promil alkoholu. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny  wysokości 2500 zł.

Mrągowo

Jednego z nieodpowiedzialnych kierowców mrągowscy policjanci zatrzymali w czwartek (30.03.2023r.) po godz. 7 w Pieckach na ul. Tartacznej. Tam 51-letni mieszkaniec powiatu białostockiego kierujący mercedesem pędził 104 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500zł. Oprócz srogiej kary finansowej zdobył również 13 punktów karnych i zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymane zostało mu prawo jazdy.  Jak widać pośpiech się nie opłaca.

Pisz

Surowsza kara w wymiarze nawet 5 lat więzienia grozi kierującemu samochodem marki Volkswagen Transporter. Policjanci piskiej drogówki zatrzymali ten pojazd do kontroli w Piszu tego samego dnia po godz. 19.00. Kierował nim 31-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co jest przestępstwem. Do tego kierowca ten złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten wydał mu Sąd Rejonowy w Łomży w październiku ubiegłego roku. Obowiązywał go przez przez najbliższe 12 miesięcy. Naruszenie takiego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

(jn/dr/pk/as/rj)

 

Powrót na górę strony