Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol, brawura i brak odpowiednich umiejętności – to czynniki, które najczęściej mają wpływ na to, że dochodzi do groźnego zdarzenia na drodze. Dlatego policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach i prowadzą kontrole prędkości pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają konsekwencje.

W weekend (17-19.03.2023 r.) na drogach Warmii i Mazur nie doszło do żadnego wypadku drogowego (nikt nie zginął i nie odniósł obrażeń), policjanci pracowali na miejscu ponad 90 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli zatrzymali 20 nietrzeźwych kierujących.

Braniewo

O konsekwencjach szybkiej jazdy przekonał się 45-letni mężczyzna, który nie zastosował się do obowiązującego ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym w m. Braniewo.

W sobotę (18.03.2023 r.), tuż przed północą został zatrzymany do kontroli drogowej kierując pojazdem marki Volkswagen Caddy. Pomiar prędkości wskazał, że poruszał się z prędkością 88 km/h. Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych. Funkcjonariusze poinformowali go o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego oraz skutkach prawnych takiej odmowy.  Mężczyzna skorzystał ze swojego prawa, więc o jego dalszym losie zdecyduje braniewski sąd.

W niedzielę (19.03.2023 r.) na drodze W-507 w pobliżu miejscowości Zakrzewiec patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki volkswagen, który poruszał się z prędkością 124 km/h. 52-letni kierujący najwyraźniej zapomniał, że na tej drodze może poruszać się 90 km/h. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 800 złotych, który jak poprzedni kierowca skorzystał z prawa do odmowy jego przyjęcia. Wobec niego również zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu za popełnione przez niego wykroczenie.

W miniony weekend na drogach powiatu braniewskiego doszło również do dwóch kolizji drogowych. Pierwsza z nich miała miejsce w piątek (17.03.2023 r.) około godz. 21:00 w okolicy m. Wysoka Braniewska. Dwaj kierujący wykonywali nieprawidłowo manewr wymijania, w wyniku czego uderzyli się lusterkami. Obie strony przyznały się do spowodowania kolizji i zaznaczyły, że do zaistniałego zdarzenia doszło z winy ich obu. Policjanci zdecydowali o pouczeniu dwóch stron.

Działdowo

W piątek (17.03.2023 r.) na terenie gminy Rybno w rejonie miejscowości Groszki zderzyły się dwa pojazdy. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ruchu drogowego ustalił, że kierujący pojazdem marki Toyota Corolla nie zachował bezpiecznego odstępu podczas manewru wymijania doprowadzając do kolizji z kierującym pojazdem marki Volkswagen. Kierującego toyotą mieszkańca Gdańska policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19.03.2023 r.) w miejscowości Iłowo-Osada kierujący pojazdem marki VW Golf uderzył w ogrodzenie posesji i zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejscu zastano pasażera pojazdu 43-letniego mieszkańca gminy Szydłowo. Mężczyzna nie chciał podać danych kierującego pojazdem. Został zatrzymany w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci w KPP w Działdowie.

Tej samej doby tuż po północy na ulicy Kościuszki w Działdowie 21-letni działdowianin kierujący pojazdem marki mitsubishi wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w krawężnik, a następnie w jadący pojazd marki volkswagen, po czym uderzył w drzewo. Przebadany przez policjantów na zawartość alkoholu w organizmie miał blisko promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującego do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, jak również zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz kara finansowa na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości minimum 5 tysięcy złotych. Ponadto wobec sprawcy ww. czynów sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 10 lat.

Z kolei policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego po zgłoszeniu obywatelskim w miejscowości Burkat zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki audi. Siedzący za kierownicą auta 33-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostały mu one cofnięte, a mężczyzna nie zdał ponownie egzaminu na prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Elbląg

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 193 osoby i skontrolowali 171 pojazdów. Odnotowali 16 zdarzeń drogowych. Ponadto zatrzymali 90 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 4x 50+). Wystawili 81 mandatów i 51 pouczali. Skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie. Przeprowadzili 270 badań trzeźwości kierowców. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Zaścianki (gm. Młynary). Jechał volkswagenem. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ełk

Do zdarzenia doszło w piątek (17.03.2023 r.) w Ełku. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni kierowca osobowego forda nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku tego doprowadził do zdarzenia, uderzając w jego tył. Okazało się, że fordem podróżuje dwóch nietrzeźwych mężczyzn. W samochodzie policjanci ujawnili różne puszki i butelki po alkoholu. Kierowca pojazdu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierująca drugim pojazdem została zabrana do szpitala. Na szczęście wstępne ustalenia wskazują, że nie doznała poważnych obrażeń. 

Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i kara finansowa. Odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

  • Pojazdy biorące udział w zdarzeniu
    Pojazdy biorące udział w zdarzeniu
Ładna pogoda może sprzyjać podróżowaniu motocyklami. Warto jednak robić to rozważnie i bez pośpiechu, ponieważ konsekwencje szybkiej jazdy mogą być dotkliwe. Przekonał się o tym motocyklista zatrzymany do kontroli drogowej w Ełku  w niedzielę (19.03.2023 r.). Policjanci zmierzyli prędkość z jaką się poruszał. Motocyklista w obszarze zabudowanym jechał 104 km/h, a więc przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h.
26-latek przekonał się, że to wykroczenie skutkuje wysokim mandatem – 1500 złotych, na jego konto trafiło też 13 punktów karnych. Od razu na miejscu policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.

Iława

W sobotę (18.03.2023 r.) w gminie Susz doszło do zdarzenia drogowego. Okazało się, że 85-latek kierujący daewoo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

  • służby ratunkowe na miejscu zdarzenia
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego

Tego samego dnia (18.03.2023 r.) kilka minut po godzinie 21:00 policjanci podczas patrolu miasta i gminy Iława zauważyli bmw. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Kiedy użyli sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych, kierujący samochodem nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze podjęli pościg za pojazdem i pojechali w kierunku Ostródy. Mężczyzna próbował zgubić policjantów z Iławy jak i Ostródy uciekając przez las. Kiedy widział, że nie przynosi to zamierzonego skutku wrócił na drogę krajową nr 16 dalej uciekając, a zarazem zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze. Jednak jego szczęście nie trwało długo, gdyż już na terenie Ostródy bmw uderzyło w bok jadącej skody, w wyniku czego mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca szybko wyszedł z bmw i próbował uciekać dalej pieszo, jednak po chwili został zatrzymany przez iławskich policjantów. Okazało się, że jest to 30-latek. Mieszkaniec gminy Iława został osadzony w policyjnej celi. Wstępne badanie wskazało, że kierował bmw pod wpływem amfetaminy. Od mężczyzny została pobrana krew do badania.  Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy. Dzięki współpracy policjantów z Iławy jak i Ostródy mężczyzna usłyszał już zarzut niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, a za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. 30-latek tłumaczył się, że chciał się pościgać z policjantami i poczuć adrenalinę.

Kodeks karny za samo niezatrzymanie się do kontroli przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

"Na filmie widać miejsce zdarzenia drogowego oraz pracujące na miejscu słuzby"

Film Miejsce_zdarzenia.mp4

Pobierz plik Miejsce_zdarzenia.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.71 MB)

Natomiast w niedzielę (19.03.2023 r.) w Lubawie policjanci zatrzymali kierującego oplem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 63-latek kierował samochodem mając prawie promil alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze to nie było jego jedyne przewinienie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostały mu one zabrane dwa tygodnie wcześniej.

Tymczasem w Iławie funkcjonariusze zatrzymali kierującą audi, która zapomniała włączyć obowiązkowe światła mijania. Funkcjonariusze również w tym przypadku wylegitymowali kobietę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 21-latka ma już aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. 

Nidzica

W piątek (17.03.2023 r.) około godz. 15:00 w pobliżu miejscowości Radomin, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas czynności funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego jednośladem, które wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Niebawem 63-letni mieszkaniec gminy Nidzica odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

W sobotę (18.03.2023 r.) około godz. 13:00, policjanci ruchu drogowego dokonujący pomiaru prędkości jazdy w Muszakach zatrzymali do kontroli drogowej 29-latka, kierującego samochodem osobowym marki VW. Mężczyzna przemieszczał się przez obszar zabudowany z prędkością 110 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 60 km. Kontrola drogowa zakończyła się dla 29-latka zatrzymaniem prawa jazdy i sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu. Z uwagi na odmowę przyjęcia nałożonego przez policjantów mandatu za popełnione wykroczenie, niebawem, z naruszenia przepisów ruchu drogowego mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

W niedzielę (19.03.2023 r.) w Napiwodzie, patrol ruchu drogowego dokonywał pomiaru prędkości jazdy kierujących. Podczas realizacji czynności, około godz. 16:00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki mazda. 46-letni mieszkaniec Warszawy jechał przez teren zabudowany z prędkością 102 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość jazdy o 52 kilometry. Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny mandatem i punktami karnymi, ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Tego samego dnia (19.03.2023 r.) nidziccy policjanci zatrzymali 2 kierujących, którzy zignorowali prawomocny wyrok sądu. Kierujący samochodem osobowym marki dacia, 49-letni mieszkaniec gminy Kozłowo został zatrzymany około godz. 21:00 do kontroli drogowej w Zakrzewie. Z zapisu w policyjnych bazach danych wynikało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego od 2017 roku, dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Godzinę później, około godz. 22:00 w Nidzicy, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki peugeot. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 28-letni mieszkaniec gminy Nidzica zlekceważył orzeczony prawomocnym wyrokiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aktywny do września 2025 r.

49-letni mieszkaniec gminy Kozłowo i 28-letni mieszkaniec gminy Nidzica odpowiedzą przed sądem za przestępstwo jakim jest naruszenie zakazu sądowego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowe Miasto Lubawskie

W sobotę (18.03.2023 r.) ok. godz.15:30 na ulicy Grudziądzkiej w Kurzętniku policjanci ogniwa ruchu drogowego podczas kontroli prędkości ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego audi. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 42-latek w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta, bowiem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Również w sobotę (18.03.2023 r.) ok. godz. 21:00 na ul. 3 Maja w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa ruchu drogowego zauważyli rowerzystę, który jechał bez wymaganego przepisami oświetlenia. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 20-letni mieszkaniec miasta znajduje się w stanie po użyciu alkoholu mając w organizmie blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami, za jazdę bez oświetlenia w kwocie 100 złotych i za kierowanie w rowerem po użyciu alkoholu w kwocie 1000 złotych.

W niedzielę (19.03.2023 r.) ok. godz. 14:30 w Grodzicznie policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego rowerzystę na promilowym dopingu. W tym przypadku 38-letni mieszkaniec gminy Grodziczno miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Olsztyn

W niedzielę (19.03.2023 r.) po godzinie 11:00 na DK16 (gmina Gietrzwałd) kierujący osobową kią przekroczył dopuszczalną prędkość o 37 km/h. Podczas kontroli drogowej okazało się też, że badanie policyjnym alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie 34-latka. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 w jednej z miejscowości na terenie gm. Olsztynek podczas kontroli drogowej motocykla suzuki okazało się, że 27-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1,5 tysiąca złotych.

Ostróda

W piątek (17.03.2023 r.) w miejscowości Miłomłyn, podczas pomiaru prędkości w terenie zabudowanym na ul. Pasłęckiej, policjanci Referatu Ruchu Drogowego ujawnili dwóch kierujących, którzy poruszali się z prędkością powyżej 50 km/h w miejscu z ograniczeniem do 40 km/h. Jeden z kierujących jechał z prędkością 92 km/h drugi z kolei 97 km/h. W obu przypadkach zostały zatrzymane prawa jazdy, a kierowcy ukarani mandatem.

W tym samym dniu zatrzymano uprawnienia do kierowania kierującemu za przekroczenie prędkości w miejscowości Górka w gminie Ostróda. Kierujący w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu, w związku z tym została sporządzona dokumentacja do wniosku o ukaranie do Sądu. Zatrzymane zostało prawo jazdy.

Również w piątek (17.03.2023 r.) w Ostródzie doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierująca seatem włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Kierująca za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu została ukarana mandatem.

W sobotę (18.03.2023 r.) na terenie Ostródy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 33-latka, który kierował pojazdem osobowym będąc w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało obecność 0,15 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd mężczyzny przekazano osobie wskazanej. Po zakończonych czynnościach kierujący został zwolniony.

W niedzielę (19.03.23) w miejscowości Sambród gmina Małdyty, policjanci z Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali do kontroli pojazd marki VW, którego kierujący 26-latek posiadał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci przygotowali dokumentację celem przekazania sprawy do sądu. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, został zatrzymany dowód rejestracyjny.

Policjanci skontrolowali ogółem 253 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 125 mandatów karnych.

Pisz

Miniony weekend, w powiecie piskim, należał do wyjątkowo bezpiecznych. Policjanci pracowali na miejscu dwóch niegroźnych kolizji, w których żadna osoba nie została ranna. Na naszych drogach nie doszło też do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców pod działaniem alkoholu oraz kierującego, który jechał zdecydowanie zbyt szybko w terenie zabudowanym.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w piątek (17.03.2023 r.) przed godz. 17.00 w Piszu. Był to pojazd marki opel, którym kierował 52-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Już po otwarciu drzwi tego auta funkcjonariusze czuli wyraźnie alkohol od kierowcy. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem nietrzeźwego kierowcy policjanci ustalili, że ma on cofnięte uprawnienia. Oznacza to, że odpowie za popełnienie przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Łagodniejsza kara grozi kierującemu pojazdem marki BMW, który zatrzymany został do kontroli drogowej w niedzielę (19.03.2023 r.) przed godz. 17.00 w miejscowości Mikosze w gminie Orzysz. 35-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Popełnił zatem wykroczenie, za które grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Niespełna dwie godziny później, także w Mikoszach, patol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Audi, który jechał z nadmierną prędkością. Kierowca tego auta miał na liczniku 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym 62-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Szczytno

W sobotę (18.03.2023 r.) około godziny 20:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego ze zwierzyną leśną w miejscowości Nowe Gizewo. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jeleń wtargnął przed samochód marki dacia. Autem podróżował 65-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Mężczyzna był trzeźwy i nie odniósł obrażeń ciała.
Następnego dnia (niedziela, 19.03.2023 r.) po godzinie 10:00 dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, gdzie dwa pojazdy zderzyły się bocznymi lusterkami. Policjanci na miejscu ustalili, że do zderzenia przyczynili się obaj kierujący, 26-letni mieszkaniec gminy Rozogi kierujący bmw oraz 61-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego kierujący alfą romeo. Obaj mężczyźni podczas mijania się nie zachowali ostrożności i zderzyli się bocznymi lusterkami. Pojazdami podróżowało łącznie 6 osób. Nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. Mundurowi skierowali ich sprawę do sądu.
Również w niedzielę (19.03.2023 r.) po godzinie 18:00, policjanci zostali wezwani do na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 59, między miejscowościami Spychowo-Rozogi. Jak ustalili funkcjonariusze, 39-letni mieszkaniec Warszawy kierujący renault, jadąc w kierunku miejscowości Rozogi, zderzył się z sarną, która wbiegła nagle na jezdnię. Kierujący był trzeźwy i nie odniósł obrażeń ciała.

Węgorzewo

W piątek (17.03.2023 r.) policjanci węgorzewskiej drogówki podczas pełnionej służby na jednej z węgorzewskich ulic zatrzymali do kontroli cyklistę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że 54-latek zanim wsiadł na rower, aby wrócić do domu, to spożył alkohol. Funkcjonariusze ukarali mieszkańca gminy Węgorzewo mandatem w wysokości 2500 złotych.

Następnie w sobotę (18.03.2023 r.) przed północą, uwagę policjantów prewencji zwrócił rowerzysta, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości 24-latka podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafione. Mieszkaniec Węgorzewa miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. 24-latek tłumaczył, że chciał szybciej dojechać do domu i dlatego wsiadł na rower. Również i ten cyklista zakończył kontrole drogową mandatem w wysokości 2500 złotych.

Natomiast w niedzielę (19.03.2023 r.) właściwa reakcja jednego z mieszkańców Węgorzewa zasługuje na pochwałę. Powiadomił on policjantów, że prawdopodobnie za kierownicę pojazdu wsiadł mężczyzna pod działaniem alkoholu. Oficer dyżurny natychmiast przekazał tą informację patrolowi ruchu drogowego. Po krótkim czasie policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że za kierownicą passata znajduje się nietrzeźwy mężczyzna. 35-letni mieszkaniec Węgorzewa miał ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie i poinformowali go o popełnionym przez niego przestępstwie.

(jn/akdn/ap/jk/lm/pż/pj/asz/as/af/kh)

Powrót na górę strony