Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Podczas imprezy zaatakował swojego kolegę nożem – usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

O 3-miesięcznym areszcie zadecydował kętrzyński sąd wobec mężczyzny, który podczas imprezy alkoholowej kilkukrotnie ugodził nożem swojego znajomego. Poszkodowany trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. 32-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek około godziny 18.00. Wówczas oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie w jednej z miejscowości w gm. Barciany. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że po zakończonych pracach budowlanych dwóch pracowników spożywało alkohol. Podczas spotkania towarzyskiego doszło między nimi do kłótni.  32-letni Łukasz S. chwycił za nóż i kilkukrotnie nożem ugodził 25-latka. Poszkodowany mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Okazało się, że obrażenia są bardzo poważne, zagrażające jego życiu. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę, który trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj sąd, po zapoznaniu się z materiałem zebranym przez policjantów, zdecydował, że 32-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

md/in


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 691.19 KB)

Powrót na górę strony