Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Narciarskie Mistrzostwa Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego i podsumowanie działań "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Na terenie Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra w Kurzętniku odbyły się II Narciarskie Mistrzostwa Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. To druga edycja zawodów narciarskich po kilkuletniej przerwie. W tym roku zawody były również okazją do podsumowania działań "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku".

Inicjatorem oraz organizatorem wiodącym tegorocznych zimowych zmagań na stoku był Policyjny Klub Sportowy MAZURY, który przy współpracy z gospodarzem obiektu zadbał o jak najlepsze warunki do przeprowadzenia rywalizacji sportowej z zachowaniem wszelkich warunków bezpieczeństwa w duchu fair play. Współorganizatorami była Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Mieście Lubawskim oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZP w Olsztynie.

Równo o godz. 10.00 zawody otworzył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski. Na linii startu stanęło 17 zawodników z 20 zgłoszonych. Funkcjonariusze przybyli z terenu całego garnizonu. O kolejności zjazdu decydował termin zgłoszenia się do udziału w przedmiotowej imprezie. Każdy z policjantów miał dwukrotnie do pokonania slalomem jedną z dostępnych na co dzień tras ośrodka. O kolejności na mecie decydował łączny czas obu przejazdów. Pomiar czasu odbywał się elektronicznie z wykorzystaniem profesjonalnego urządzenia start-meta. Zawody zakończyły się zwycięstwem podinsp. dr Mariusza Kramarczyka z WSPol w Szczytnie. Jak widać zwycięzca I edycji mistrzostw nie spoczął na laurach i utrzymał wysoką formę odnosząc kolejny sukces sportowy. W roku 2023 do rywalizacji przystąpiły również panie. Pierwszą zwyciężczynią policyjnej imprezy narciarskiej została podinsp. Sylwia Haska-Ługiewicz z KPP w Nowym Mieście Lubawskim.

Zwycięzcy obu kategorii otrzymali Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, natomiast wszyscy zajmujący miejsca na podium pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczyli wspólnie w imieniu warmińsko-mazurskiej policji insp. Jacek Drozdowski oraz podinsp. Jolanta Szymulewska – Ozioro Ekspert Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie. Przedsięwzięcie nadzorował pod kątem organizacyjnym i bezpieczeństwa na stoku, podkom. Piotr Ewertowski - Kierownik Sekcji Sportów Zimowych Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY - na co dzień Kierownik Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Zmaganiom sportowym na stoku towarzyszyła przeprowadzona przez policjantki i policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej w Nowym Mieście Lubawskim akcja profilaktyczna w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która przyciągnęła uwagę kilkudziesięcioosobowej grupy młodzieży. Obecność uczniów ze szkoły podstawowej z Kurzętnika była okazją do podsumowania tej ogólnoplskiej akcji i jeszcze raz - chociaż to już prawie koniec zimy - porozmawiania o bezpieczeństwie na stoku oraz zagrożeniach, które mogą wystąpić podczas zimowych zabaw. W czasie tego spotkania okazało się m.in. że Sierżant Bórbr (maskotka warmińsko-mazurskiej policji) potrafi jeździć na snowboardzie, co było dodatkową i niezapowiedzianą wcześniej atrakcją prowadzonej dynamicznie przez funkcjonariuszy akcji profilaktycznej.

 

Film Sierżant bóbr na snowboardzie

Opis filmu: Sierżant Bóbr na snowboardzie. Policyjna maskotka zjeżdża ze stoku na snowboardzie

Pobierz plik Sierżant bóbr na snowboardzie (format mp4 - rozmiar 8.8 MB)

 

 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów
 • Uczestnicy zawodów
  Uczestnicy zawodów

 

(mp/tm)

"Na filmie wida ćuczestników zawodów narciarskich podczas rejestracji , a później podczas zmagań na torze"

 

 

Powrót na górę strony