Policjanci zdążyli z pomocą na czas
Policjanci z Nidzicy udowodnili, że o ludzkie życie należy walczyć do końca. Podjęta przez funkcjonariuszy reanimacja zakończyła się sukcesem i doprowadziła do przywrócenia tętna 42-latkowi, który chciał odebrać sobie życie. Chwilę później trafił do szpitala.
W sobotę (11.02.2023) nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogła mieć miejsce próba samobójcza. Dyżurny jednostki natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol policji. w mieszkaniu w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli mężczyznę, który nie wykazywał oznak życiowych. Funkcjonariusze wiedząc, że w tym przypadku każda sekunda ma znaczenie, natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Skutki niektórych decyzji mogą być tragiczne i nieodwracalne. W tym przypadku pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy, prowadzone przez 10 minut czynności resuscytacyjne zakończyły się przywróceniem 42-latkowi tętna. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, którą mężczyzna został przetransportowany do Szpitala w Działdowie.
W trudnej chwili nie obawiaj się poprosić o pomoc!
Przypominamy, że działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc przez 7 dni w tygodniu i wsparcie telefoniczne dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych - to uruchomione w grudniu 2017 roku przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.
Centrum Wsparcia to projekt Fundacji "Itaka", realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.
"Centrum Wsparcia" oferuje całodobową pomoc i wsparcie telefoniczne, a także możliwość kontaktu przez mail i czat.
Dyżurni eksperci w Centrum udzielają informacji o możliwościach uzyskania profesjonalnej, bezpośredniej pomocy specjalistów w pobliżu miejsca zamieszkania osoby zgłaszającej się po pomoc. Wszelkie informacje na temat m.in. godzin dyżurów i kontaktu z ekspertami są dostępne na stronie https://liniawsparcia.pl/ Na stronie znajduje się również bezpłatna aplikacja mobilna z bazą teleadresową instytucji pomocowych.
(jk/kh)