Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących. Dwóch z nich spowodowało kolizję, a trzech kolejnych jeździło bez uprawnień

Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Dodatkowo zmienne warunki na drodze, roztapiający się w dzień, a w nocy zamarzający śnieg powodują, że na drogach jest ślisko. O tym przekonali się kolejni kierujący.

Działdowo

We wtorek (07.02.2023 r.) na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojazdu marki Seat, który dachował w rowie. Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny patrol, podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia ustalił, że samochodem kierował 49-letni mieszkaniec Działdowa. Mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił nad nim panowanie i zjechał do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierujący był trzeźwy, jednak sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że posiada on prawomocny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Działdowie. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Przypominamy, że zgodnie z art. 244 kk osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Iława

Do zdarzenia doszło we wtorek (07.02.2023 r.) kilka minut po godzinie 12:00 na drodze krajowej nr 16. Policjanci na miejscu ustalili, że 41 – latek kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go autobusu i najechał na jego tył, kiedy ten zatrzymał się na przystanku autobusowym. Tymczasem po chwili na tył samochodu ciężarowego najechał 37 – latek kierujący skodą. Na szczęście w obu zdarzeniach nikomu nic poważnego się nie stało. Natomiast obaj nieodpowiedzialni kierujący zostali ukarani mandatami.

  • Uszkodzona skoda
    Uszkodzona skoda
  • Uszkodzony autobus
    Uszkodzony autobus
  • Uszkodzony samochód ciężarowy
    Uszkodzony samochód ciężarowy

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 53 – latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Kolejny kierujący bez uprawnień został zatrzymany podczas interwencji w gminie Iława. W trakcie czynności okazało się, że 40 – latek, który przyjechał oplem nie może jeździć pojazdem mechanicznym, ponieważ nie posiada prawa jazdy.  Obaj mężczyźni ze swojego zachowania w najbliższym czasie będą tłumaczyć się przed sądem.

(jn/jk/kh)

Powrót na górę strony