Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli towar o wartości ponad 1 tysiąca złotych. Odpowiedzą za przestępstwo

Dwie kobiety i dwóch mężczyzn odpowiedzą za kradzież. Zatrzymani na terenie Iłowa-Wsi próbowali wynieść ze sklepu towar o wartości przeszło 1 tysiąca złotych nie płacąc za niego. W pojeździe, którym się poruszali, policjanci zabezpieczyli kolejne produkty mogące pochodzić z kradzieży o łącznej wartości oscylującej w granicach 8 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (3.02.2023 r.) w jednym z dyskontów na terenie Iłowa -Wsi, ochrona sklepu ujęła 3 osoby, które chciały wynieść ze sklepu produkty bez płacenia za nie. W tym samym czasie policjanci z Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie na parkingu przed sklepem skontrolowali pojazd marki Opel oraz siedzącego za kierownicą pojazdu mężczyznę, który oczekiwał w aucie na trzy ww. osoby przebywające w tym sklepie i dokonujące kradzieży. Policjanci wylegitymowali osoby i zatrzymali je, a skradzione odzyskane produkty o wartości ponad 1100 złotych wróciły z powrotem na sklepowe półki. Iłowscy policjanci wezwali do pomocy drugi patrol, celem przetransportowania wszystkich czterech osób na Komendę Policji w Działdowie do wyjaśnienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, w którego bagażniku ujawnili i zabezpieczyli inne produkty spożywcze i przemysłowe o wartości prawie 8 000 złotych mogące pochodzić z kradzieży. Zatrzymani, to dwie kobiety w wieku 24 i 47 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 24 lat.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(jn/rj)

 

Powrót na górę strony