Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał znaczną ilość amfetaminy. Teraz posiedzi w areszcie

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące 39-latka. Mężczyzna posiadał znaczną ilość narkotyków, kiedy to zatrzymali go policjanci. Teraz podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek (3.02.2023 r.) iławscy policjanci wydziału kryminalnego w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 39-latka, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Okazało się, że mieszkaniec powiatu miał sobie prawie 27 gramów białego proszku, który po zbadania narkotestem okazał się amfetaminą. W związku z powyższym policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 39-latka. I w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli kolejne 777,5 gramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzut. Jak ustalili taka ilość narkotyków pozwoliłaby na odurzenie ponad 1600 osób. Na podstawie zgromadzonych materiałów, sąd zastosował wobec 39-latka tymczasowy areszt. Mieszkaniec powiatu iławskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie  grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(jk/rj)

  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony