Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur

Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol, brawura i brak odpowiednich umiejętności – to czynniki, które najczęściej mają wpływ na to, że dochodzi do groźnego zdarzenia na drodze. Dlatego policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach i prowadzą kontrole prędkości pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają konsekwencje.

W miniony weekend (03-05.02.2023 r.) policjanci odnotowali 4 wypadki, w których 5 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 134 kolizji drogowych i ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (03.02.2023 r.), rano policjanci z bartoszyckiej drogówki w Osiece zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę jadącego BMW. Za kierownicą auta siedział 40 – latek z gminy Bartoszyce. Sprawdzenie jego danych w policyjnych systemach ujawniło, że nie powinien kierować, bo ma sądowy zakaz, który obowiązuje jeszcze przez 2 lata. Mężczyzna dalej nie pojechał, jego auto przekazano osobie wskazanej. 40 – latek odpowie za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Również w piątek, wieczorem kolejny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej mężczyznę kierującego oplem. Okazało się, że siedzący za kierownicą 19 – latek nie ma uprawnień. Mieszkaniec gminy Bisztynek odpowie za wykroczenie.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5.02.23r.) 31 – letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego wracał pieszo z Bartoszyc do domu. Był pijany, niewidoczny, a do tego szedł niewłaściwą stroną drogi. O niebezpieczeństwie, jakie generował sobie jak i innym uczestnikom ruchu drogowego policjantów zawiadomił odpowiedzialny kierowca. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Legitymowanie mężczyzny ujawniło, że jest poszukiwany do dobycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju i wymuszenia rozbójniczego. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego został zatrzymany, ale zanim trafił za kraty otrzymał dwa mandaty karne. Jeden za brak odblasków, drugi za poruszanie się niewłaściwą stroną drogi.

W niedzielę (05.02.2023 r.), policjanci patrolujący Górowo Iławeckie zauważyli mężczyznę jadącego audi bez pasów bezpieczeństwa. Kontrola ujawniła, że popełnił jeszcze jedno wykroczenie, 28 – latek nie miał uprawnień. Mężczyzna odpowie przed sądem za 2 wykroczenia.
Za wykroczenie kierowania bez uprawnień sąd orzeka zakaz kierowania. Mężczyznom grozi też kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł.
28 – latkowi, za niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa grozi kolejna kara grzywny bądź nagana.

Braniewo

W sobotę (04.01.2023r.) parę minut po północy, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na styl jazdy osobówki, która poruszała się slalomem. Po zatrzymaniu do kontroli 44-letniej mieszkanki Braniewa okazało się, że kobieta wsiadła za „kółko” mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, teraz o jej losie zadecyduje braniewski sąd.

Również w sobotę, kilkanaście minut przed 11:00 policjanci drogówki skierowani zostali do obsługi kolizji drogowej, do której doszło w pobliżu m. Miłaki (gm. Lelkowo). Mundurowi ustalili, że 50-letni kierujący osobowym hyundaiem, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, po czym stracił panowanie nad pojazdem. Auto mężczyzny zjechało na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi, gdzie przodem pojazdu uderzyło w przydrożne drzewo. Wraz z mężczyzną pojazdem podróżowała 50-letnia kobieta, na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie tego zdarzenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1100 złotych.

 • Najechanie na drzewo
  Najechanie na drzewo
 • Najechanie na drzewo
  Najechanie na drzewo
 • Najechanie na drzewo
  Najechanie na drzewo

Tego samego dnia przed godziną 12:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Elbląskiej w Braniewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku wynika, że 37-letni kierujący skodą nie zachował należytej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu. Na skutek zdarzenia 31-letni pieszy doznał urazu barku i został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Zarówno kierujący jak i pieszy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego oraz zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Teraz wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia zajmą się kryminalni. 

 • Potrącenie pieszego
  Potrącenie pieszego
 • Potrącenie pieszego
  Potrącenie pieszego
 • Potrącenie pieszego
  Potrącenie pieszego

Działdowo

W piątek (03.02.2023 r.) po godzinie 15:00 w Działdowie na ul. Sportowej 33-letni mieszkaniec gminy Działdowo ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wezwał na miejsce zdarzenia policyjny patrol. Podczas przeprowadzania badania stanu trzeźwości siedzący za kierownicą pojazdu marki VW Golf działdowianin wydmuchał prawie 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 47-latkowi elektronicznie prawo jazdy i osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych celem wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Za popełnione przestępstwo drogowe mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara finansowa minimum 5 tysięcy złotych.

W tym samym dniu na terenie Działdowa na ulicy Lidzbarskiej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca pojazdem marki Hyundai nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg, po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki VW. Uczestniczki zdarzenia, to mieszkanki Działdowa. Kobiety były trzeźwe. 43-letnią sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.  Zatrzymali również dowody rejestracyjne od obu aut, z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne.

W sobotę (4.02.2023 r.) policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali na terenie Działdowa do kontroli drogowej kierowcę Forda. Podczas kontroli okazało się, że kierujący autem młodzieniec nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania tym pojazdem. 21-latkowi zatrzymano prawo jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych na koncie kierowcy.

Następnie, także na terenie Działdowa kierujący pojazdem marki BMW, 19-letni mieszkaniec Działdowa, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenia dwóch sąsiadujących ze sobą posesji. Młodemu kierowcy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu i ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Gołdap

W niedzielę (05.02.2023r.) około godziny 16:25 na drodze krajowej numer 65 policjanci gołdapskiej drogówki zauważyli pojazd, który był pokryty warstwą śniegu. Kierujący miał bardzo ograniczoną  widoczność. Z uwagi na to, że pojazd w takim stanie zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym, mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 83-letni kierujący osobowym oplem nie miał siły aby usunąć zalegająca i zamarzniętą skorupę śnieżną na dachu. Zdecydował się na przemierzenie krótkiego odcinka drogi zaśnieżonym pojazdem. Policjanci pomogli mężczyźnie przy odśnieżaniu samochodu i zastosowali wobec niego pouczenie. Stróże prawa zwrócili uwagę, że nieodpowiednie utrzymanie pojazdu zagraża nie tylko osobie znajdującej się w pojeździe, ale również innym uczestnikom ruchu drogowego.  Przypomnieli, że śnieg należy usunąć zarówno z dachu, maski, bagażnika, jak również z szyb oraz przednich i tylnych lamp.

Iława

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci w piątek (03.02.2023 r.) kilka minut po 10:00 podczas pomiaru prędkości w Biskupiczkach. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym przewinieniem 53 – latka. Jak ustalili policjanci mężczyzna kierował skodą pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem 61 – latek kierujący renaultem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w skutek czego zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z hondą, która następnie najechała na forda.

Natomiast 18 – latek kierujący vw nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go autobusu miejskiego i najechał na jego tył. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w sobotę (04.02.2023 r.) po zgłoszeniu przez świadka. Oświadczył on, że czarne bmw jedzie od prawej do lewej i obecnie zatrzymało się w okolicach jednego z lokali gastronomicznych. Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia świadka. Od kierowcy wyczuwalna była woń alkoholu jednak 46 - latek odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Dlatego od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi województwa podlaskiego.

Tymczasem w niedzielę (05.02.2023 r.) w Suszu kilka minut po północy funkcjonariusze zostali poinformowani o kierującym quadem, którzy niebezpiecznie jeździ i może znajdować się pod działaniem alkoholu. W tym przypadku również przypuszczenia świadka okazały się słuszne. 40 – latek kierował quadem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.  Dodatkowo od mężczyzny została pobrana krew do badania. Policjanci również mieszkańcowi Susza zatrzymali prawo jazdy po czym osadzili go w policyjnej celi.

Natomiast po 14:00 również po zgłoszeniu przez świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego audi. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie o kierującym, który przyjechał do sklepu monopolowego i może być pijany. Zgłaszający dodał, że z samochodu wyszedł kierowca i chwiejnym krokiem poszedł do sklepu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 31 – latek kierował audi mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w Iławie na ul. Biskupskiej Policjanci podczas patrolu miasta zauważyli kierującego oplem, który celowo wprowadzał samochód w poślizg. 27 - latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Lidzbark Warmiński

W piątek (03.02.2023 r.) rano w Lidzbarku Warmińskim na ul. Warmińskiej policjanci kontrolowali 40-letniego kierującego Volkswagenem. Kontrola drogowa wykazała, że mężczyzna kieruje samochodem pomimo obowiązującego go sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci przekazali samochód, którym jechał osobie wskazanej. Teraz 40-letni mieszkaniec Gminy Lubomino odpowie przed sądem za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Również w piątek przed godziną 9:00 policjanci zostali zawiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 507 przy wyjeździe z Ornety. Na miejscu policjanci w przydrożnym rowie zastali uszkodzony samochód osobowy marki Seat. W pojeździe oraz w pobliżu samochodu nie było żadnych osób, jednak do Komisariatu Policji w Ornecie stawiła się sprawczyni zdarzenia drogowego. 32-letnia mieszkanka Pieniężna za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

 • samochód w rowie
  Miejsce zdarzenia drogowego

W niedzielę (05.02.2023 r.) około godziny 13:00 w Ornecie na ul. Morąskiej policjanci zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on kierować pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi na rowerze. Badanie stanu trzeźwości 45-latka wykazało blisko 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Rower, którym jechał mieszkaniec Gminy Orneta został przekazany trzeźwej osobie wskazanej. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Nowe Miasto Lubawskie

W piątek (03.02.2023r.) ok. godz. 15:15 w Szwarcenowie dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem mieszkańca tej gminy. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie promil alkoholu.

Ok. godz. 19:00 w Radomnie kierujący Audi A3 nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z kierującym Audi A4.

W sobotę w nocy ok. godz. 00:30 w Łąkorzu kierujący mercedesem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego najechał na słupek hektometryczny zjeżdżając z jezdni na pobocze

Ok. godz. 1:40 w Szwarcenowie kierujący fiatem nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi wpadł w poślizg i zjechał na pobliskie pole wywracając pojazd na dach.

Ok. godz. 15:00 w miejscowości Kamionka kierujący VW Passatem nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu w wyniku czego najechał na ogrodzenie prywatnej posesji. Kierujący autem oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci ustalili, że autem tym podróżował 49-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Jego badanie wykazało, że miał w organizmie dwa promile alkoholu. Został zatrzymany.

W niedzielę (05.02.2023r.) ok. godz. 14:00 nowomiejscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Doszło tam do kolizji audi z seatem.

Ponad godzinę później także na obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego w miejscowości Brzozie Lubawskie kierująca osobowym passatem opuszczając lewy pas ruchu zmusiła kolumnę pojazdów do gwałtownego hamowania w wyniku czego doszło do zderzenia się ze sobą dwóch samochodów ciężarowych marki MAN. Droga ta była zablokowana w obu kierunkach a utrudnienia te trwały kilka godzin.

Na szczęście w kolizjach tych nikt nie doznał obrażeń.

Olecko

W piątek (03.02.2023) po godzinie 19:00 w m. Szczecinki policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę (05.02.2023) chwilę przed godziną 01:00 w gm. Wieliczki mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki VW Passat. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny prawie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz 37 - latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Również w niedzielę (05.02.2023) po godzinie 02:00 na jednej z ulic w Olecku policjanci zatrzymali samochód osobowy do kontroli drogowej. Okazało się, że kierujący 19- latek mieszkaniec gminy Olecko kierował samochodem osobowym marki Honda nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami.

Także w niedzielę (05.02.2023) po godzinie 09:00 w gm. Kowale Oleckie policjanci RD zatrzymali kierującego samochodem VW Transporter. W tym przypadku również okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym na drodze publicznej nie mając wymaganych uprawnień.

Teraz kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Olsztyn

W nocy z piątku na sobotę (3/4.02.2023) na ul. Sikorskiego w Olsztynie policjanci z Grupy Speed zatrzymali do kontroli osobową toyotę. 19-letnia kobieta, która posiadała uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym od miesiąca, przekroczyła dopuszczalną prędkość o 69 km/h w obszarze zabudowanym. Jechała 119 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. Miłośniczka szybkiej jazdy nie podróżowała sama. 19-letnia pasażerka nie stosowały się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa. Za powyższe wykroczenie obie zostały ukarane mandatem. Kierującej zatrzymano prawo jazdy, ponadto kobieta została ukarana mandatem karnym w wys. 2 tys. złotych, a na jej konto wpłynie 19 punktów karnych.

 


W sobotę (4.02.2023 r.) na ul. Dworcowej w Olsztynie wywiadowcy z Wydziału Zabezpieczenia Miasta  Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli osobową skodę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że pasażerka jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 30 dni aresztu za wcześniejsze wykroczenie w ruchu drogowym. 22-latka została zatrzymana. W końcu odpowie za swoje czyny.
W niedzielę (5.02.2023 r.) około godziny 18.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Wulpińskiej w Tomaszkowie, na wjeździe na S51 (węzeł m. Tomaszkowo). Ze wstępnych ustaleń policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynika, że najprawdopodobniej 31-letni kierowca renault jadąc w kierunku m. Tomaszkowo nie zastosował się do znaku stop, w wyniku czego nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w busa, a następnie w osobowe volvo, którym kierował 46-latek.W wyniku zdarzenia cztery osoby trafiły do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów i informacji świadków zdarzenia wynika, że mężczyzna, który mógł siedzieć za kierownicą drugiego renault, oddalił się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności zdarzenia jak i ustalenie jego uczestników.

 

Pisz

Miniony weekend na dragach powiatu piskiego minął wyjątkowo bezpiecznie. Niestety nie brakowało nieodpowiedzialnych kierujących. Wśród nich było trzech nietrzeźwych kierowców, dwóch, którzy złamali sądowy zakaz i kierujący bez uprawnień.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w sobotę (04.02.2023 r.) przed godz. 16.00 na terenie gminy Pisz. Funkcjonariusze skontrolowali ciągnik rolniczy, którym kierował 42-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W tym samym czasie inny patrol zatrzymał na terenie gminy Biała Piska samochód marki Volkswagen Passat. Kierował nim 50-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Był to niechlubny rekordzista minionego weekendu.

W niedzielę (05.02.2023 r). przed godz. 23.00 w Białej Piskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi. Kierował nim 34-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu. Wszystkim nietrzeźwym kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy. Odpowiedzą oni za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

Wśród nieodpowiedzialnych kierowców było też dwóch, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj zatrzymani zostali do kontroli drogowej w piątek (03.02.2023 r.) Pierwszym z nich był 23-latek kierujący pojazdem marki Volkswagen. Zakaz orzeczony mu został w grudniu 2022 roku na okres 6 miesięcy. Drugi kierujący to 35-latek jadący samochodem marki Opel. Zakaz obowiązywał go od października ubiegłego roku przez kolejne sześć miesięcy. Złamanie takiego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

W piątek policjanci zatrzymali też do kontroli pojazd marki Volkswagen, którym kierował 52-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna ten nie posiadał wymaganych uprawnień. Jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Do tego sąd orzeknie jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w niedzielę (05.02.2023 r.) przed godz. 19.00 w Rucianem-Nidzie. Szynobus relacji Ełk-Olsztyn potrącił 79-letniego mieszkańca Rucianego- Nidy. Mężczyzna zabrany został do szpitala. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że starszy pan szedł wzdłuż torowiska. Na chwilę obecną nie wiadomo, jak doszło do tego zdarzenia. Pociągiem jechało około 150 pasażerów. Z uwagi na zaistniałe zdarzenie oraz konieczność wykonania przez funkcjonariuszy czynności procesowych, zorganizowana została dla nich komunikacja zastępcza. Policjanci będą teraz wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego wypadku.

 • Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia
  Służby ratunkowe na miejscu zdarzenia
 • Szynobus uczestniczący w zdarzeniu
  Szynobus uczestniczący w zdarzeniu

Szczytno

W sobotę (04.02.2023 r.) po godzinie 01:00 na ulicy Warszawskiej w Szczytnie funkcjonariusze szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Policjanci zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że 23-latek nie posiada prawa jazdy. Policjanci skierowali sprawę mężczyzny do sądu. Odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Tego samego dnia (04.02.2023 r.) około godziny 23:00 w Wielbarku na ulicy 11-go Listopada policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Volkswagen. Pojazdem kierował 24-letni mieszkaniec Wielbarka. Policjanci przebadali kierującego alkomatem. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. W jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i przewieźli do szczycieńskiej jednostki. 24-Latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W niedzielę (05.02.2023 r.) przed godziną 21:00 w Olsztynach policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. Za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Każdego dnia funkcjonariusze pełniący służbę na drodze czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Ujawniają i eliminują z ruchu drogowego tych, którzy łamią obowiązujące przepisy. Zatrzymują kierowców, którzy, jak się okazuje w trakcie kontroli, w ogólnie nie powinni wsiąść za kierownicę.

(kh)

Powrót na górę strony