Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Miłośnik” markowych ubrań i zabawek usłyszał zarzuty

Kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 53-latkowi podejrzanemu o kradzież w olsztyńskim sklepie. Łupem sprawcy padły markowe ubrania oraz zabawki o łącznej wartości prawie 2700 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Okazało się, że będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

W środę (01.02.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika placówki handlowej wynikało, że mężczyzna dokonał kradzieży ubrań. Sprawca został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany interweniującym policjantom. Łupem 53-latka padło dziewięć par spodni. Ponadto okazało się, że ten sam mężczyzna w tym samym sklepie w połowie stycznia również dokonał kradzieży. Tym razem w jego zainteresowania była markowa kurtka oraz zabawki. Łączna wartość strat to prawie 2700 złotych.
53-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był w przeszłości karany i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.
(aj/kh)

 

Powrót na górę strony