Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomogli zagubionemu mężczyźnie wrócić do domu

Policjanci z Posterunku Policji w Pieckach patrolując swój rejon służbowy zauważyli mężczyznę, który szedł chodnikiem w samej bieliźnie. Funkcjonariusze od razu zainterweniowali wobec 58-latka, który był przemarznięty. Mężczyzna nie wiedział, gdzie mieszka. Dzielnicowi odwieźli go bezpiecznie do domu.

Kiedy w środę (01.02.2023 r.) po godz. 9 dzielnicowi z Posterunku Policji w Pieckach patrolowali rejon służbowy zauważyli mężczyznę ubranego w samą bieliznę, który szedł chodnikiem. 58-latek był trzeźwy jednak przemarznięty i nie wypowiadał się logicznie. Na szczęście dzielnicowi z Piecek doskonale znają swój rejon służbowy oraz ich mieszkańców. Był to znany im służbowo mężczyzna, dzięki czemu bez zbędnej zwłoki mogli odwieźć mężczyznę do jego domu, gdzie bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.

Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby starsze, zagubione, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne dla takich osób są pory nocne i niskie temperatury. Szybka reakcja i telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(pk/kh)

 

Powrót na górę strony