Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu

Na terenie leśnym w Pogorzeli znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Gołdapscy policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów. Przypominamy, że mimo upływu lat takie znaleziska wciąż są groźne.

W czwartek (26.01.2023 r.) kilka minut po godzinie 8:00 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie leśnym w Pogorzeli znajduje się niewybuch. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policjant rozpoznania pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Policjant przekazał szczegółowe informacje dla patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy jeszcze tego samego dnia podjęli pocisk. Do czasu zabrania pocisku przez saperów funkcjonariusze gołdapskiej komendy zabezpieczali miejsce, aby żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu.

Przypominamy, aby w sytuacji znalezienia niewybuchu nie odkopywać go, nie dotykać i nie przemieszczać. Miejsce znalezienia pocisku należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.

(md/kh)

  • Zabezpieczenie niewybuchu
    Zabezpieczenie niewybuchu
  • Zabezpieczenie niewybuchu
    Zabezpieczenie niewybuchu
Powrót na górę strony