Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpodstawnie wezwali policjantów - zostali ukarani

Bezpodstawne wezwania są wyjątkowo uciążliwe i wywołują wiele niepotrzebnych działań. Każdy tego typu telefon blokuje linię alarmową i odwleka w czasie możliwość natychmiastowej reakcji na zgłoszenia, które faktycznie wymagają działania. Niedopuszczalne jest, żeby angażować służby ratunkowe bez rzeczywistej potrzeby, ze złośliwych pobudek lub w celu załatwienia sobie jakichś przysług. Służby ratunkowe są po to, by nieść pomoc i reagować w sytuacjach realnych zagrożeń. Każdy, kto blokuje numer alarmowy, sam może kiedyś potrzebować pilnej pomocy.

Ketrzyn:

„Chcę odebrać sobie życie, wziąłem leki” takie zgłoszenie odebrał oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów. Z przekazanych przez mężczyznę informacji wynikało, że jest on pod działaniem alkoholu i chce popełnić samobójstwo. Po ustaleniu danych lokalizacji okazało się, że na numer alarmowy zadzwoniono z jednego z mieszkań mieszczących się na terenie gminy Korsze. Pod wskazany adres natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu funkcjonariusze zastali w mieszkaniu 52-letniego mężczyznę, który poinformował, że nie ma zamiaru odbierać sobie życia i nie miała żadnych myśli samobójczych, jak twierdził, jedynym powodem dla, którego zadzwonił na numer alarmowy jest to, że zakochał się w policjantce i chciał ją zobaczyć. Za bezpodstawne wezwanie policji, mężczyzna teraz odpowie przed sądem.  

To przykład bezpodstawnego wezwania Policj

 

Mrągowo:

Wielokrotnie na numer alarmowy 112 zdarzają się telefony, które niepotrzebnie blokują linię alarmową, np.: głuche telefony, telefony wykonane dla żartu czy pomyłki telefonicznej. Do takich interwencji należy zaliczyć zgłoszenie mieszkańca powiatu mrągowskiego. Mężczyzna po godzinie 16.00 19.01.2022 r. zadzwonił na numer alarmowy i prosił o pomoc, ponieważ ktoś miał go dźgnąć nożem w nogę. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że zgłoszenie nie polegało na prawdzie. Zespół ratownictwa medycznego zbadał mężczyznę i okazało się, że nie potrzebuje on żadnej pomocy. Okazało się także, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Przyznał policjantom, że wezwał ich, ponieważ chciał zobaczyć, kto rozpoczął służbę. 39-latek za popełnienie wykroczenia, jakim jest bezpodstawne wezwanie policji został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

(ep/pk/rj)

 

Powrót na górę strony