Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Kursanci z WSPol na służbie w Kętrzynie - uczą się od doświadczonych policjantów

Kolejna grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów. Służby obejmowały cały powiat kętrzyński. 22 słuchaczy pod opieką wykładowcy wspierało kętrzyńską jednostkę w codziennej służbie. Dwóch z nich wspólnie z doświadczonymi kolegami zatrzymało poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj do kętrzyńskiej Komendy Policji przyjechali na praktyki zawodowe słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 22 młodych policjantów, w tym 18 mężczyzn i 4 kobiety wspólnie z funkcjonariuszami miejscowej Komendy Policji pełnili służbę na ulicach powiatu. W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów i wykładowców WSPol zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe.

Podczas wczorajszej służby o godz.17.30 funkcjonariusze w Kętrzynie, wspólnie z policjantami WSPol na terenie gminy zatrzymali 28-letniego Dawida H., który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna od kwietnia br. był poszukiwany na podstawie nakazu zatrzymania wydanego przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie za jazdę po pijanemu. Funkcjonariusze ustalili, miejsce gdzie może przebywać Dawid H., pojechali pod wskazany adres i zatrzymali 28 – latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Młodzi policjanci legitymowali, kontrolowali osoby i pojazdy, uczyli się taktyki pełnienia służby patrolowej. Tego dnia szczególnym nadzorem objęto miejsca, w których znajdują się lokale gastronomiczne, placówki handlowe oraz miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządku publicznego.Podczas praktyki wylegitymowali 23 osoby i uczestniczyli w 10 interwencjach. Za popełnione wykroczenia pouczyli 8 osób, zatrzymali 2 nieletnich na kradzieży sklepowej, doprowadzili do komendy 2 osoby oraz sporządzili wniosek do sądu za kradzież.