Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 2,2 promila chciał przeparkować ciągnik siodłowy. Został zatrzymany

Nietrzeźwy mężczyzna kierował ciągnikiem siodłowym na terenie jednej z firm w gminie Lubawa. Jak się okazało 54-latek jeździł mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Oświadczył, że chciał tylko przeparkować ciężarówkę. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

W środę (21.12.2022 r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nietrzeźwym kierującym. Zgłaszający dodał, że znajdują się na terenie jednej z firm w gminie Lubawa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że na teren zakładu przyjechał kierowca ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą i załadował towar. Następnie podjechał do pracownika ochrony, aby przekazać dokumentacje i opuścić teren firmy. Wtedy to świadek wyczuł od kierowcy zapach alkoholu o czym poinformował policjantów. Badanie alkomatem wskazało 2,2 promila alkoholu w jego organizmie. 54 – latek oświadczył, że faktycznie spożywał alkohol na parkingu zakładu i chciał tylko samochodem wyjechać na parking poza firmę, aby się przespać, bo miał przerwę. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie musiał się tłumaczyć przed sądem.

Za czyn jakiego dopuścił się mężczyzna kodeks karny przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(jk/kh)

Powrót na górę strony