Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Zatrzymano dwóch nieletnich, którzy łomem zaatakowali taksówkarza

Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie 14 i 15-latka. Nieletni usiłowali dokonać rozboju na miejscowym taksówkarzu. Metalowym łomem uderzyli go w głowę, by doprowadzić go do stanu bezbronności a następnie chcieli zabrać mu pieniądze. Obaj zostali ujęci i noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka w Olsztynie.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie. Około godziny 19.30 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został poinformowany o usiłowaniu rozboju na taksówkarzu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

Z relacji pokrzywdzonego mężczyzny wynikało, że na ulicy Skłodowskiej w Mrągowie do jego taksówki wsiadło dwóch chłopaków. Chcieli by zawiózł ich na Górę Czterech Wiatrów. Gdy dojechali na miejsce i nastąpił czas rozliczenia, jeden z nastolatków wyciągnął z plecaka metalowy łom i uderzył go w głowę. Wtedy też wywiązała się pomiędzy nimi szarpanina. Nieletni próbowali wyciągnąć taksówkarza z auta. Na szczęście nieudolnie ponieważ, zdarzenie to zauważył świadek, który pomógł taksówkarzowi ująć nieletnich.

Dwóch chłopaków w wieku 14 i 15 lat  funkcjonariusze natychmiast przewieźli do miejscowej komendy. Noc spędzili w Policyjnej Izbie Dziecka w Olsztynie. Dzisiaj są przesłuchiwani. Materiały w ich sprawie trafia do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o ich dalszym losie. 

Powrót na górę strony