Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki zabezpieczone podczas kontroli drogowych. Trzech kierowców usłyszało zarzuty

Policjanci każdego dnia poświęcają wiele energii na walkę z przestępczością narkotykową. Czasami zabezpieczenie narkotyków i zatrzymanie ich posiadaczy jest wynikiem skrupulatnej pracy operacyjnej, a czasami wynika ze spostrzegawczości podczas służby patrolowej. Braniewscy policjanci udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad kilograma środków odurzających. To efekt współpracy policjantów kryminalnych i drogówki braniewskiej komendy.

Pierwsza kontrola drogowa, która poskutkowała znalezieniem narkotyków miała miejsce w piątek (25.11.2022). W jej trakcie policjanci ujawnili w pojeździe 27-letniego mieszkańca Elbląga kilogram środków odurzających w postaci amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do braniewskiej komendy, gdzie postawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny został złożony wniosek do prokuratury o tymczasowy areszt.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili gdzie miały trafić narkotyki. Pod wskazanym adresem kryminalni ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny w postaci marihuany oraz zatrzymali do sprawy 39-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego, który usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji

Następnego dnia (26.11.2022r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca Braniewa. Podczas tej kontroli policjanci ujawnili w pojeździe zawiniątko z marihuaną. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem środka odurzającego. Jakby tego było mało mężczyzna, zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień.

Jeszcze tego samego dnia, kolejna kontrola drogowa zakończyła się ujawnieniem środków odurzających. 36-letni mieszkaniec Braniewa w trakcie kontroli zaczął zachowywać się nerwowo. Policjanci szybko ustalili powód jego zachowania. W trakcie kontroli przy mężczyźnie znaleziono susz roślinny w postać marihuany. W efekcie przeszukań policjanci zabezpieczyli prawie 10 gramów marihuany.

Mężczyźni odpowiedzą przed braniewskim sądem za posiadanie narkotyków.

(ru/tm)

 

  • Zabezpieczone narkotyki w woreczkach foliowych leżące na dachu samochodu
    Zabezpieczone narkotyki w woreczkach foliowych
  • Zabezpieczone narkotyki w woreczkach foliowych
    Zabezpieczone narkotyki w woreczkach foliowych
  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony