Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa uznania od zawodowca: „spotkałem się z pełnym profesjonalizmem i empatią policjantów”

Policjanci codziennie podejmują tysiące interwencji, nierzadko ratują życie. Ślubowali służyć społeczeństwu i nie oczekują specjalnych podziękowań za to co robią. Najlepszą nagrodą są słowa uznania przekazane właśnie od tych, dla których codziennie zakładają mundur. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy wpłynęło bardzo miłe pismo nawiązujące do kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów ruchu drogowego. Takie gesty cieszą i motywują do dalszej służby, tym bardziej, jeśli wpływają od prawdziwego zawodowca.

Ta służba bywa niełatwa. Szczególnie, że dla wielu kojarzy się przede wszystkim z kontrolami i represją. Jednak są to elementy niezbędne w dbaniu o bezpieczeństwo publiczne. Jednak ta służba daje to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców.

Policjanci rozpoczynając swoją drogę służbową ślubują służyć wiernie Narodowi i nieść pomoc. Nie oczekują za to specjalnych podziękowań, bo to jest ich zadanie. Jednak zawsze jest miło, gdy ktoś dostrzeże zaangażowanie i profesjonalizm funkcjonariuszy.

Tak było w tym przypadku. Na ręce mł. insp. Jarosława Wiśniewskiego Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy wpłynęło bardzo miłe pismo, którego autorem był zawodowiec w swojej dziedzinie – kierowca rajdowy Radosław Typa.

Rajdowiec wyraził w nim słowa uznania dla asp. szt. Adama Pasika i sierż. Łukasza Jabłonowskiego policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy pod koniec października 2022r. przeprowadzili wobec niego kontrolę drogową. Słowa „spotkałem się z pełnym profesjonalizmem i empatią kontrolujących mnie policjantów” bardzo cieszą i motywują do dalszej służby. Szczególnie, że pochodzą od prawdziwego mistrza kierownicy i są skierowane do tych, którzy każdego dnia dbają o porządek i bezpieczeństwo na lokalnych drogach.

  • Przesłane pismo
    Przesłane pismo

(ap/tm)

Powrót na górę strony