Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali szukanych przez wymiar sprawiedliwości

Współpraca, determinacja, a czasem też przypadek decydują o zatrzymaniu osób poszukiwanych przez policję. Szybki wgląd w systemy informatyczne pozwala ustalić, czy osobę należy zatrzymać. Doprowadzenie do zakładu karnego, czy aresztu stosowane jest w przypadku, gdy inne środki okazują się bezskuteczne. Do obowiązków funkcjonariuszy przy czynności zatrzymania należy respektowanie godności, przestrzeganie praw człowieka oraz informowanie o przyczynie zatrzymania jak i przysługujących uprawnieniach. Policjanci z Warmii i Mazur w ostatnim czasie zatrzymali kilka osób poszukiwanych. Jak się okazuje podstawy zatrzymania bywają różne.

Iława

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali  policjanci z zespołu ds. poszukiwań w poniedziałek (21.11.2022r.). Funkcjonariusze pojechali na teren gminy Suszy po szukanego 53-latka, gdyż ustalili, że tam obecnie przebywa. Policjanci wcześniej sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna i jak się okazało pracował dorywczo w różnych miejscach. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 53-latek może przebywać na terenie gminy Susz i tam też go zatrzymali. Mundurowi przetransportowali mężczyznę  do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 58 dni za uchylanie się od płacenia alimentów.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci na terenie gminy Iława. Jak się okazało mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Iławie. Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka i przetransportowali do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

Natomiast zatrzymana 15-latka szukana była przez ośrodek stacjonarny leczenia uzależnień dla dzieci. Funkcjonariusze po ustaleniu miejsca przebywania dziewczyny pojechali pod wskazany adres, gdzie ją zatrzymali, a następnie została przekazana mamie.

Tymczasem we wtorek (22.11.2022r.) policjanci z zespołu ds. poszukiwań na terenie Iławy zatrzymali szukanego 28-latka. Funkcjonariusze wcześniej podczas ustalania miejsca pobytu sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać mężczyzna. Okazało się, że pracuje w różnych godzinach, a jak jest w domu to nie otwiera drzwi. W trakcie czynności policjanci ustalili, miejsce przebywania 28-latka i tam też go zatrzymali. Funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 4 miesiące za sprzedaż narkotyków.

Nidzica

We wtorek (22.11.2022r.) około godz. 12:00 na terenie miasta, nidziccy policjanci zatrzymali mężczyznę. 51-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Nidzicy do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo przeciwko rodzinie. Nidziczanin zgodnie z dyspozycją sądu, został doprowadzony do do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

Nowe Miasto Lubawskie

49-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim za przestępstwo uporczywego uchylania się od ciążącego na nim obowiązku alimentacyjnego. We wtorek (22.11.2022r.) został zatrzymany. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

Szczytno

W nocy, z wtorku na środę (22/23.11.2022r.) szczycieńscy policjanci pełniący służbę na terenie miasta Wielbark zatrzymali osobę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. 30-letni mieszkaniec Gminy Wielbark poszukiwany był dwoma nakazami zatrzymania wydanymi przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 3 lat i 6 miesięcy, za złamanie zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze pełniący, na co dzień służbę zewnętrzną, zapoznawani są z personaliami osób poszukiwanych na naszym terenie. Niektóre z tych osób znają z widzenia lub z wcześniejszych interwencji. W tym przypadku policjanci ujawnili osobę poszukiwaną podczas kontroli drogowej. Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, skąd został przetransportowany do wskazanego zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary. We wskazanym zakładzie karnym spędzi blisko 4 lata.

(jk/ap/lm/as/kh)

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
    Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony