Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy brutalnej napaści w rękach policjantów

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie zuchwałej kradzieży, której dopuścili się na mieszkance powiatu. Dzięki zebranym przez policjantów dowodom, wnioskowi prokuratora oraz decyzji sędziego, jeden z nich został aresztowany na najbliższe 3 miesiące. Wobec drugiego prokurator zastosował policyjny dozór. Zakazał mu też kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (13.11.2022r.) tuż przed godziną 7:00 rano. Nowomiejscy policjanci otrzymali wówczas zgłoszenie o kradzieży torebki z zawartością dowodu osobistego, pieniędzy i telefonu komórkowego, która miała miejsce na ulicy Szkolnej w Nowym Mieście Lubawskim.

Z ustaleń policjantów wynika, że tego dnia rano na kobietę jadącą rowerem do kościoła napadło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich w pewnym momencie podbiegł od tyłu i zaatakował ją łapiąc za torebkę, którą miała przewieszoną przez kierownicę. Przez to pokrzywdzona upadła i doznała obrażeń ciała. Wymagała niezwłocznego udzielenia pomocy medycznej. 

Nowomiejscy policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili sprawców tej zuchwałej kradzieży. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego w wieku 19 i 22 lat. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani zaledwie dwa dni po zdarzeniu.

Wobec 22-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Oprócz zarzutu kradzieży zuchwałej mężczyzna usłyszał także zarzuty znieważenia policjantów, kierowania wobec nich gróźb pozbawienia życia oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich.

Wobec 19-latka prokurator zdecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazał mu kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna ma także powstrzymywać się od nadużywania alkoholu.

Kodeks karny za kradzież szczególnie zuchwałą przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Poniższy film rozpoczyna i kończy plansza z napisem Komenda Powiatowa Policja w Nowym Mieście Lubawskim. Nagranie pochodzi z monitoringu i widać na nim dwóch idących chodnikiem mężczyzn, z których jeden w pewnym momencie zaczyna biec za rowerzystką, która ich minęła. Mężczyzna wyrywa torebkę kobiecie i ją przewraca, a następnie ucieka.

Film Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia

Opis filmu: Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia

Pobierz plik Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia (format mp4 - rozmiar 7.32 MB)

(lm/tm)

Powrót na górę strony