Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty

Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Obwodowej w Giżycku. Kierujący motocyklem uderzył w skręcającą w lewo skodę. W wyniku zdarzenia 55-letni kierowca jednośladu z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilkanaście minut po godz. 10. na ulicy Obwodowej w Giżycku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem rozpoczął manewr wyprzedzania audi  nie upewniając się, że w tym czasie jadąca przed audi skoda wykonywała manewr skrętu w lewo. Pojazdy spotkały się na jednym pasie ruchu i doszło do zderzenia. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem, 55-letni mieszkaniec Węgorzewa, z obrażeniami ciała i złamaną ręką trafił do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.


Tylko w tym roku na drogach powiatu giżyckiego doszło do 3 zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Przyczyny zdarzeń są różne. Najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Policjanci przypominają, że zdarzenia jednośladów z pojazdami zawsze kończą się obrażeniami i długotrwałym leczeniem. Więc bezpieczna jazda motocyklem to jazda bez brawury i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

Powrót na górę strony