Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe na ulicach Olsztyna. Kierowca zgasił światło na Sielskiej

Niestety kierowcy – szczególnie ci najmniej odpowiedzialni – dbają o to, by policjanci mieli ręce pełne roboty. Do groźnych zdarzeń drogowych z udziałem osób, które w ogóle nie powinny wsiadać za kierownicę doszło w Olsztynie. W pierwszym przypadku na ul. Głowackiego mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Z kolei na ulicy Sielskiej nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji, choć zgodnie z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie powinien znaleźć się na siedzeniu kierowcy.

We wtorek (08.11.2022 ) około godziny 8:00 na ul. Głowackiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 43-letniego mężczyzny i 23-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca peugeota nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi podczas wyjeżdżania od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Żołnierskiej, tym samym doprowadził do kolizji. Sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Dodatkowo okazało się, że był on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Działdowie celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu. 43-latek został zatrzymany i trafi do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe tygodnie. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę (09.11.2022 r.) o godz. 2:30 kierujący osobowym audi 34-latek, jadąc ul. Sielską od ul. Lotniczej w kierunku ul. Miłej, doprowadził do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Olsztyna, którzy przyjechali na miejsce, wynikało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna w trakcie jazdy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w latarnię znajdującą się na pasie oddzielającym jezdnię. Następnie przejechał dwa pasy ruchu w przeciwnym kierunku i zjechał na pobocze, wywracając swój pojazd. Okazało się, że 34- latek  wsiadł za kierownicę mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z relacji świadka wynikało, że 34-latek po zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca. Po chwili został ujęty przez świadka i interweniujących policjantów z Olsztyna. Nietrzeźwy kierujący ostatecznie trafił do szpitala. 34-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ponizszy film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia zdarzenie drogowe na ul. Sielkiej w Olsztynie z udziałem osobowego audi. Na górze ekranu widać moment, w którym auto uderza w latarnie i przejeżdża przez drogę.

Film Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia

Opis filmu: Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia

Pobierz plik Nagranie z monitoringu, na którym widać moment zdarzenia (format mp4 - rozmiar 5.71 MB)

(pż/tm)

Powrót na górę strony