Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście godzin po zgłoszeniu zatrzymali trzech podejrzanych o kradzież z włamaniem

Zaledwie kilka godzin potrzebowali policjanci z Braniewa na ustalenie podejrzanych o kradzież z włamaniem do zakładu stolarskiego. Do zdarzenia doszło na początku października, ale pokrzywdzony zdecydował się zgłosić sprawę dopiero w listopadzie. To nie przeszkodziło policjantom aby zatrzymać trzech mężczyzn do tej sprawy.

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom w wieku od 34 do 38 lat, którzy włamali się do jednego z zakładów stolarskich na terenie powiatu braniewskiego, skąd ukradli przedmioty warte w sumie ponad 16 000 zł. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 października 2022 r. Wówczas nieznani sprawcy dokonali kradzieży elektronarzędzi oraz przedmiotów wykorzystywanych w jednym z zakładów stolarskich.

Policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu dopiero miesiąc po fakcie (04.11.2022r.), kiedy to pokrzywdzony stawił się do braniewskiej komendy, gdzie policjanci przyjęli zawiadomienie. Nie zwlekając przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz osób mogących mieć związek z zaistniałą sprawą. Na bazie zebranych materiałów kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali 37-latka, podejrzewając, że mógł on mieć związek z włamaniem.

Podejrzenie policjantów wydziału kryminalnego potwierdziło się. W związku z prowadzoną sprawą następnego dnia zatrzymane zostały kolejne dwie osoby, które uczestniczyły w kradzieży. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozi im kara 10 lat pozbawienia wolności.

(ru/tm)

Powrót na górę strony