Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Warmii i Mazur na podium Niebieskiego Biegu Niepodległości o Puchar Komendanta Głównego Policji

Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią, na biegową mapę Polski wrócił Niebieski Bieg Niepodległości. Na linii startu w biegu o puchar Komendanta Głównego Policji stanęli również reprezentanci garnizonu warmińsko-mazurskiej Policji. W pięcioosobowej drużynie znaleźli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie oraz jednostek powiatowych z Kętrzyna i Mrągowa.

Organizatorem tego wydarzenia, które rozegrało się w sobotę (05.11.2022) był Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi przy współudziale związków zawodowych NSZZP w Łodzi oraz Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej SP IPA. Na zaproszenie organizatorów do uczestnictwa w Niebieskim Biegu Niepodległości o Puchar Komendanta Głównego Policji odpowiedzieli przedstawiciele garnizonu warmińsko-mazurskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i tym razem bieg niepodległościowy był doskonałą okazją do uczczenia zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. I tym razem frekwencja dopisała, uczestników nie przerażał 10-kilometrowy dystans, który każdy starał się pokonać w jak najszybszym czasie. Tegoroczny Niebieski Bieg Niepodległości przyciągnął do Lasu Łagiewnickiego jednakowo osoby, które brały udział w poprzednich edycjach oraz te, które debiutowały w imprezie.

Reprezentanci garnizonu warmińsko-mazurskiego w biegu drużynowym stanęli na podium tuż za drużyną KGP, zajmując tym samym drugie miejsce. W skład drużyny reprezentującej Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie wchodzili: st. asp. Robert Żyrkowski – KPP w Kętrzynie, asp. Robert Rachubka – KMP w Olsztynie, mł. asp. Tomasz Kiernozek – OPP w Olsztynie, mł. asp. Rafał Syczew – KPP w Mrągowie, st. post. Paweł Łukaszuk – KPP w Mrągowie. Szczególne podziękowania i gratulacje za wytrwałość należą się mł. asp. Rafałowi Syczewowi, który po przebiegnięciu kilku kilometrów doznał kontuzji stawu skokowego, lecz mimo to nie osłabił drużyny i dokończył bieg, w którym łącznie brało udział ponad 350 osób z całego kraju.

  • Uczestnicy i organizatorzy zawodów na podium
    Uczestnicy i organizatorzy zawodów na podium
  • Reprezentanci garnizonu warmińsko-mazurskiego
    Reprezentanci garnizonu warmińsko-mazurskiego
  • asp. Robert Rachubka z KMP w Olsztynie z pucharem i dyplomem w dłoniach
    asp. Robert Rachubka z KMP w Olsztynie z pucharem i dyplomem w dłoniach

Nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który zawsze kibicuje i wspiera swoich podwładnych biorących udział w różnego typu sportowych rywalizacjach, również i tym razem serdecznie gratuluje wyniku i dziękuje reprezentantom garnizonu za sportową walkę i wytrwałość. Trzyma również kciuki za szybką rekonwalescencję i sukcesy w kolejnych startach.

Udział w Niebieskim Biegu Niepodległościowym o Puchar Komendanta Głównego był doskonałą okazją do aktywnego uczczenia 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do promocji zdrowego stylu życia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w tym przedsięwzięciu i czekamy na kolejne sukcesy, zwłaszcza drużyny reprezentującej policjantów z Warmii i Mazur.

(rp/tm)

Powrót na górę strony