Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zakończone działania „Wszystkich Świętych 2022”

Nikt nie zginął w wypadkach drogowych na Warmii i Mazurach w czasie trwania działań „Wszystkich Świętych 2022”. Ruch odbywał się płynnie, policjanci nadzorowali przemieszczanie się osób w okolicach cmentarzy i tam gdzie było to potrzebne reagowali, kierując ruchem ręcznie. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy lekceważyli przepisy prawa ruchu drogowego i za kierownice aut wsiadali pod wpływem alkoholu. Wobec nich policjanci nie mieli pobłażania.

W tym roku działania „Wszystkich Świętych” trwały od piątku do środy włącznie (28.10.-02.11.2022). W tym czasie policjanci pracowali na miejscu 11 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 14 osób zostało rannych. Ponadto funkcjonariusze byli wzywani do 234 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu 69 kierujących pod wpływem alkoholu. O ile cieszy fakt, że nikt nie zginął w tym czasie w wypadku drogowym w regionie, to niepokoi szczególnie ta ostania liczba. Niestety wciąż wiele osób decyduje się na to, by wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny drogowy zabójca, dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec takich osób. Tak duża liczba bezmyślnych kierujących pokazuje też, jak ważna i potrzebna jest praca policjantów, którzy każdego dnia podejmują trud eliminowania takich uczestników ruchu z dróg.

Policjanci drogówki w regionie przeprowadzili prawie 2500 kontroli drogowych. Ujawnili około 1500 wykroczeń popełnionych przez kierujących (w większości przekroczenia dozwolonej prędkości) oraz 55 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Podsumowanie działań „Wszystkich Świętych 2022” w regionie:

(tm)

Powrót na górę strony